Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2016

Výzva k účasti na Roku české kultury v Japonsku 2017

Rok 2017 představuje významné výročí v kontextu česko-japonských vztahů. Česká republika a Japonsko si připomenou 60. výročí obnovení diplomatických vztahů (Protokol o obnovení normálních styků mezi Československou republikou a Japonskem ze dne 13. února 1957). Centrální kulturní událostí je výstava Muchovy Slovanské epopeje. Česká centra se do projektu zapojují prostřednictvím Českého centra Tokio, které organizuje řadu akcí přímo v Japonsku. Současně však nabízí mimořádnou příležitost všem kurátorům, umělcům a kulturním institucím z České republiky, kteří budou v příštím roce realizovat akce v Japonsku a zároveň o nich chtějí dát vědět. Jak? Prostřednictvím nového portálu Czechplatform. Cílem je sjednotit veškeré české projekty konané v Japonsku v roce 2017 a které lze zařadit pod hlavičku Roku české kultury v Japonsku.

27.10.2016    |    19.11.2016

Afterlife

Studenti ateliéru intermédií na FaVU VUT v Brně koncipovali výstavu speciálně pro galerii Českého centra Berlín: V pohodlném studentském životě se začaly objevovat existenciální trhliny, které nás začaly znepokojovat. Tyto šifry transcendence neodbytně poukazovaly na možnost, že existuje ještě jiný život, než ten v našich CV a portfoliích uzavřený za zdmi ateliérů a galerií. Naše žízeň po poznání nás dovedla až k pokusu o to, abychom zjistili, jestli existuje život po studentském životě a pokud ano, jak vypadá. Existuje skutečně práce pro reklamní agentury, pinglování za barem, úřad práce, nebo jsou to jenom metafyzické fikce, které slouží ke strašení dětí? Magickou invokací entit ze starých ekonomických grimoárů jsme se vydali na výpravu, která v každém z nás zanechala hluboké otisky.

26.10.2016    |    19.11.2016

TAKE AWAY SOFIA

Výstava současného bulharského designu TAKE AWAY SOFIA / New identity for souvenirs through design / v galerii Českého centra Praha od 26. října do 19. listopadu 2016.

24.9.2016    |    9.10.2016

Hand Made Dreams na Týdnu designu

Výstava představí aktuální tendence v české bižuterii, a to od inspirace tradičními vzory přes současné trendy až po vize reprezentované výběrem z vítězných prací z designové soutěže Mistr křišťálu.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

11. 10. 2016

ČEŠTÍ UMĚLCI NA ASIJSKÉM PAMSU

Na 12. ročníku veletrhu scénických umění PAMS v Soulu (Performing Arts Market in Seoul) konaném od 4. – 8. 10. 2016 v jihokorejském Soulu se i letos představí Česká republika. Nejvýznamnější asijský veletrh zaměřený na oblast tanečních a scénických umění pravidelně přiláká stovky tisíc návštěvníků. Letošní ročník uvede v rámci sekce PAMS Link představení Divočina souboru BURKI & COM v prostoru MAPO Arts Center a zpěvačku Never Sol. Česká centra iniciovala a koordinují českou účast za podpory Ministerstva kultury České republiky.

17. 08. 2016

Handmade Dreams

Nová výstava Českých center představí umění českých sklářů nejen doma, ale i v zahraničí. Projekt s názvem Hand Made Dreams / Současná česká módní bižuterie hodlá oživit povědomí o české bižuterii poukazem na její rozmanitost.

15. 07. 2016

Třetí ročník Ceny Susanny Roth

Ve čtvrtek 14. července 2016 se v prostorách Divadelního ústavu uskutečnil speciální workshop. Tato akce byla vítěznou cenou pro nejlepší překladatele, kteří zvítězili v letošním ročníku překladatelské soutěže „Cena Susanny Roth“. Soutěž již třetím rokem organizují Česká centra a Institut umění – Divadelní ústav. Více o soutěži naleznete na stránkách Českých center v sekci Projekty.

27. 06. 2016

Nový webový portál CzechPlatform

Česká centra ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí uvedla ve čtvrtek 23. června 2016 do provozu projekt CzechPlatform. Bezplatný informační portál, který běží na czechplatform.cz, mapuje české aktivity v zahraničí podporované ze státních i soukromých zdrojů napříč sektory. Přispívá ke koordinovanější zahraniční prezentaci. Slavnostní zahájení proběhlo za účasti ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, Kristiny Larischové, ředitelky odboru veřejné diplomacie MZV, Zdeňka Lyčky, pověřeného řízením Českých center a Moniky Koblerové, ředitelky odboru komunikace a marketingu Českých center.

Videa

Video placehodler