Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.7.2017 - 7.8.2017

Česká výtvarnice Jana Kasalová na festivalu performativních umění v Neapoli

Od 10. července do 7. srpna se bude na Hradě zlatého vejce (Castel dell’ovo) v centru Neapole konat druhý ročník Festivalu performativních umění s tématem „Matka Země/ Ženy/ Středomoří“. Festival je koncipován jako sdílený prostor pro prezentaci žen – migrantek, matek, revoluce a inspirace Zemí. V rámci festivalu proběhne také výstava současné české výtvarnice Jany Kasalové v termínu od 8. do 15.7 v prostorech Hradu zlatého vejce a její performance bude k vidění 14. července v paláci Monte Maso Scala.

 

Umělci, kteří se budou festivalu účastnit, jsou všech možných národností. Jejich umělecké projevy budou rozličné, jedná se o nejrůznější formy a techniky, od instalace až po představení, divadlo, malování, hudbu, elektronické experimenty a digitální kinematografii. Toto umění bude k vidění v Neapoli na několika různých místech, o ARTPERFORMINGFESTIVAL – Matka Země/ ženy/ Středomoří d hradu dell’ovo, podzemí, palác Monte Maso Scala až po Lanificio.

Jana Kasalová (* 19. května 1974 Turnov) je česká vizuální umělkyně žijící v Praze. Věnuje se kresběmalběvideoartu a fotografii. V letech 1988 až 1992 vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu textilní v Brně, poté ve studiích pokračovala v ateliéru malby Jiřího Načeradského na brněnské Fakultě výtvarných umění VUT. V letech 1997 se zúčastnila stáže na University of Southampton, Winchester School of Art ve Velké Británii (u prof. Vanessy Jackson). V roce 2000 získala státní španělské stipendium a stipendium Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a pokračovala v postgraduálním studiu výtvarných umění na Universidad Castilla-La Mancha v Cuence a Universidad Complutense v Madridu. Mezi lety 2002 až 2004 žila a tvořila v LondýněNew Yorku a Paříži, od roku 2005 žije v Praze. Samostatně vystavovala, kromě České republiky, ve Španělsku, Polsku, Rakousku a Velké Británii a je zastoupena v několika veřejných i soukromých sbírkách v Evropě a v USA, především však ve Španělsku.

 

Místo konání:
Napoli
Datum:

Od: 10.7.2017
Do: 7.8.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala