Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

EUNIC

EUNIC (European Union National Institutes for Culture) je evropskou sítí národních kulturních institutů s 36 členy ze všech členských států EU. Členové EUNIC pracují v oblasti umění, jazyků, mládeže, vzdělávání, vědy, společnosti, mezikulturního dialogu a rozvoje. Na místní úrovni se členové EUNIC spojují ve více než 100 klastrech - ve městech, regionech a zemích - za účelem spolupráce na společných projektech a programech a podpory role kultury ve vnitřních a vnějších vztazích EU.

 

 

 

 

 

 

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček zahájil výstavu Rok zázraků: střední Evropa v roce 1989, kterou připravila Česká centra ve spolupráci s EUNIC klastrem Praha a Korzem Národní.

Česká centra jsou členy sítě EUNIC od roku 2006, tedy od jeho založení. Členství v síti EUNIC přináší posílení prestiže ČR v mezinárodních projektech, získání a výměnu odborných informací a zkušeností či možnosti čerpání fondů v této síti. Ústředí Českých center funguje jako Focal Point, to znamená, že je zástupcem členských organizací jmenovaným k úzké spolupráci na záležitostech EUNIC. Informuje místní členy EUNIC o dění v síti EUNIC a je primární spojkou mezi daným regionem/zemí a Bruselskou kanceláří EUNIC Global. Kontakt na Focal Point.

EUNIC je řízen z Bruselu kanceláří EUNIC Global a financován jak Evropskou komisí, tak vlastními poplatky jeho členů. Více informací o EUNIC lze najít na webových stránkách.

Role ústředí Českých center v EUNIC 

Ústředí Českých center hraje v rámci sítě EUNIC důležitou roli. Funguje jako Focal Point pro Českou republiku, díky čemuž může organizovat mezinárodní vzdělávací workshopy, úzce spolupracuje s Pražským klastrem a v rámci této spolupráce se podílí na řadě společných projektů.

 Česká centra jako Focal Point pro ČR

   Klastr Praha

   

  Projekty ústředí Českých center

  Zahraniční projekty

  Aktivity EUNIC Global

  Členové EUNIC z řad zastupitelských úřadů a prezidenti klastrů z řad ředitelů ČC v zahraničí

  > Kontakty

   

   

   

   

   


  EUNIC logo


   

  Kontakt:

  Mgr. Jana Polívková Čepeláková
  EUNIC Focal Point
  [email protected]

   

   


   

   

  Trailer na film  UNIQUE EUNIC: 

   

  Celý film UNIQUE EUNIC:

   


   

   

  Zajímá vás evropská kultura? Stáhněte si aplikaci Invisible City App


  Databáze projektů EUNIC Global