Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Galerie Praha

NOC LITERATURY 2017

11. ročník literárního happeningu proběhne ve středu 10. 5. 2017, 18:00-23:00 v Praze 4 – Nusle a Michle.

OTTE WALLISH: ZAPOMENUTÝ POZDRAV Z IZRAELE

Výstava věnovaná znojemskému rodákovi, který se díky svým grafikám proslavil v Izraeli, bude k vidění v Galerii Českých center od 6. do 29. dubna 2017.

Česká kulturní krajina v Galerii Českých center

Měsíc březen bude v Galerii Českých center v Praze věnován projektu se zaměřením na českou krajinu, její krásu, ochranu a udržitelnost. Návštěvníci si budou moci prohlédnout...

MALBY DĚTÍ Z HIMALÁJE V PRAZE

Roman Kameš jezdí každým rokem, už 25 let, do Ladakhu, aby zde maloval a vystavoval. Počínaje rokem 1996 pravidelně přiváží barvy a vede ateliéry malby pro děti z vesnických a...

NADČASOVÉ MĚSTO ISTANBUL & JEHO TVÁŘE

Výstava fotografií tureckého umělce bude k vidění v Galerii Českých center od 3. do 25. února 2017.

ČESKÉ UMĚNÍ SKLA / CONCERTO GLASSICO

První lednová výstava patří přehlídce sklářského umění s podtituem „Skleněné rozhovory“, která představí díla českých sklářských osobností na fotografiích prof. Miroslava...

ČESKÉ KOŘENY / LENKA STORZER Z KANADSKÉ VICTORIE V PRAZE

V pátek 16. 12. od 17:00 si vás dovolujeme pozvat do Českého centra Praha na besedu s českou osobností žijící v Kanadě - Lenkou Storzer. Pořad moderuje Martina Fialková, spoluautorka...

DEN POEZIE / ŽIJEME TU S VÁMI – A PÍŠEME ČESKY

Neděle 27. listopadu od 18.30 bude patřit závěrečnému večeru letošního 18. ročníku festivalu Den poezie - tentokrát na téma "Žádný člověk není ostrov".

BEZDOMOVCI BEZ CENZURY

Výstava s názvem "Bezdomovci bez cenzury", s podtitulem "25 let bereme bezdomovce, jací jsou" bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 2. do 30. prosince 2016.

HAPESTETIKA / DOTÝKEJTE SE, PROSÍM

Od 24. listopadu do 30. prosince 2016 bude v galerii Českého centra Praha k vidění a k "dotýkání" hmatová výstava sdružení Hapestetika.

PRAHA VE 100 SLOVECH

Výstava vítězných textů a doprovodných ilustrací soutěže "Praha ve 100 slovech" bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 7. do 26. listopadu 2016.

WINE & ART PRAGUE 2016 V ČESKÉM CENTRU

V sobotu 24. září 2016 se České centrum Praha jako jedna z pražských galerií zapojí do trasy projektu Wine&Art, kde si můžete vychutnat spojení sklenky vína a umění.

IZRAELSKÝ STREET ART: DEDE & NITZAN MINTZ

Ve čtvrtek 6. 10. vás zveme do Českého centra Praha od 18.00 na přednášku o izraelském street artu, kterou představí přední osobnosti této umělecké tvorby Dede a Nitzan Mintz.

FASHION TALK ROOM No. 27

Poprázdninové setkání Fashion Talk Room se uskuteční 6. 9. 2016 od 17.30 na téma Fashion Design Amsterdam.

AHOY! GLASS ART

Přehlídka děl ateliéru Skla Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 2. do 24. září 2016.

VARŠAVA Z LOTU PTAKA

Unikátní výstava 25 velkoformátových fotografií Varšavy z ptačí perspektivy polského fotografa a kameramana Macieje Margase v galerii Českého centra Praha od 5. do 26. srpna 2016.

CO JE ČERTEM, V PRAZE ŽERTEM

Výstava ukázek prací z tvorby chorvatského karikaturisty Davora Štambuka bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 27. září do 22. října 2016.

VZPOMÍNKY NA SOČSKOU FRONTU

Putovní panelová výstava Vzpomínky na sočskou frontu zobrazuje boje první světové války v alpských oblastech, na jižní hranici někdejšího Rakousko-Uherska, v Českém centru Praha od...

ORBIS PICTUS: EUROPA

Výstava evropského projektu ORBIS PICTUS: EUROPA. V Českém centru Praha od 20. do 30. června 2016.

CÍSAŘ NA ČTYŘECH TRŮNECH: Životní pouť Karla IV. ve 14 zastaveních

Rok 2016 se ponese v duchu Karla IV., od jehož narození uplyne 14. května 700 let. Kulturní, akademické a vědecké instituce připravují široké spektrum aktivit od tematických výstav a...

O IGIMARASUSSUKOVI, KTERÝ JEDL SVÉ ŽENY

Inuitské pověsti očima Árona z Hůrky (1822–1869). Výstava ilustrací v Českém centru Praha ke zhlédnutí od 13. do 26. května 2016.

KREATON / SOUND CHAT

Diskuze na téma hudební export v rámci pravidelného pořadu KREATON / SOUND CHAT. Dubnové setkání s podtitulem HUDEBNÍCI NA CESTĚ DO ZAHRANIČÍ.

VÁCLAV HAVEL: POLITIKA A SVĚDOMÍ

Výstava k nedožitým osmdesátinám Václava Havla. České centrum Praha pro Vás připravuje putovní panelovou výstavu, která bude k vidění v prostorách galerie od 21. dubna do 7. května...

SVĚTOVÉ UDÁLOSTI JANA ŠIBÍKA

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který pravidelně navštěvuje ohniska konfliktů a humanitárních katastrof.

CZECH PRESS PHOTO

Putovní výstava ke 20. výročí fotografické novinářské soutěže.

FASHION TALK ROOM No. 24

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se i v roce 2016 můžete těšit na zajímavé diskuse o módě a módním průmyslu.

TAKE AWAY SOFIA

Výstava současného bulharského designu TAKE AWAY SOFIA / New identity for souvenirs through design / v galerii Českého centra Praha od 26. října do 19. listopadu 2016.

TÝDEN VĚDY A TECHNIKY / AUTORSKÉ ČTENÍ

Autorské čtení v rámci Týdne vědy a techniky s názvem "Tam, kam dosud nikdo nevkročil: Když věda potkává science fiction" se uskuteční v Českém centru Praha 2. listopadu 2016 od 17.00.

FASHION TALK ROOM No. 26

Pravidelné setkání Fashion Talk Room tentokrát na téma Woolmark, pečeť kvality, se uskuteční 15. 3. 2016 od 17.30. Dvacátý šestý FTR bude celý věnovaný vlně, tomuto krásnému...

STAGED DESIGN AWARD

Staged Design Award je mezinárodní soutěž mladého designu z České republiky, Německa a Polska. Výběr z toho nejlepšího si můžete prohlédnout v galerii Českého centra Praha od 12. do...

FASHION TALK ROOM No. 27

Pravidelná setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM - tentokrát na téma OBNOVENÍ CYKLŮ V MÓDĚ. 26. dubna, 17.30. Diskuze v češtině i v angličtině.

ZNAMENÍ LVOVA / FOTOGRAFIE IGORA MALIJEVSKÉHO

Fotografický cyklus básníka a fotografa Igora Malijevského, na kterém pracoval poslední dva roky během svých opakovaných pobytů v ukrajinském Lvově. K výstavě připravilo České...

ARCHETYP PRA-BARI

Výstava s názvem Archetyp Pra-Bari, která prezentuje tvorbu slovenské autorky Emílie Rigové, bude k vidění v Českém centru Praha od 31. 5. do 16. 6. 2016.

HANDMADE DREAMS

Výstava mapující současné tendence v české bižuterii bude k vidění v Českém centru Praha od 2. do 29. 7. 2016, poté dále poputuje do deseti evropských měst, konec roku patří...

NA PLACHETNICI KOLEM SVĚTA

V úterý 19. ledna od 18:00 vás zveme na besedu s manželi Honsovými, kteří si splnili sen a vypluli v roce 2009 ze Švédska na cestu kolem světa na plachetnici.

FASHION TALK ROOM No. 25

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se opět můžete těšit na zajímavou diskusi, tentokrát na téma FASHION BUSINESS/ London Story. Hostem večera bude Pavlína Dědičová,...

NOC LITERATURY 2016

10. ročník literárního happeningu proběhne ve středu 11. 5. 2016, 18:00-23:00 v Praze 8 - Karlín.

VEČER KE DNI LIDSKÝCH PRÁV

České centrum Praha a ÚSTR si vás dovolují pozvat na promítání dokumentárního filmu Dagmar Průchové Nesmíš plakat (1990) a další doprovodný program konaný u příležitosti...

FASHION TALK ROOM No. 23

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se opět můžete těšit na zajímavou diskusi o módě a módním průmyslu, tentokrát na téma Kostýmní výtvarnictví. Podrobnosti brzy...

PREZENTACE HISTORICKÉHO ÚSTAVU AKADEMIE VĚD ČR

Prezentace čtyř samostatných projektů a publikací k historickým souvislostem násilné migrace s akcentem na český (a československý) národní a státní prostor v průběhu 15. až 20....

KREATON / SOUND CHAT No. 8 / HUDEBNÍ EXPORT

Série diskuzí Kreaton Sound Chat hudební publicistky a redaktorky Radia Wave Marie Čtveráčkové alias Mary C pokračuje tématem hudební export.

FASHION TALK ROOM No. 22

Tématem dalšího setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM bude UMĚNÍ A MÓDA. Debatou provede jako obvykle Olo Křížová.

KREATON / SOUND CHAT VII. / ŽENSKÁ ZKUŠENOST NA HUDEBNÍ SCÉNĚ

Zveme vás na již sedmé debatní setkání s Mary C (Radio Wave, Kreaton), které se bude konat 29. října v 18:30.

FOTOGRAFIE / TASSOS VENETSANOPOULOS

První lednová výstava v naší galerii představí snímky řeckého fotografa Tassose Venetsanopoulose.

VĚDA FOTOGENICKÁ 2014 & ČESKÁ INOVACE 2014

Zveme vás na dvě výstavy, které se konají v rámci festivalu Týden vědy a techniky AV ČR.

DEN POEZIE / BÁSNICKÝ VEČER K POCTĚ 110. VÝROČÍ NAROZENÍ VLADIMÍRA HOLANA

V neděli 22. listopadu si v Českém centru Praha v rámci festivalu Den poezie připomeneme 110. výročí narození Vladimíra Holana.

SALVE PRACHATICE

Projekt s podtitulem Prachatice, město renesančních památek a velikánů české historie v obrazech současných umělců EU představí díla, která vznikla v rámci sympozia SALVE Prachatice.

FROM THE BOX / 9 UMĚLCŮ Z HELSINEK

Prezentace devíti finských umělců, kteří jsou členy sdružení Forum Box, které spolu s Českým centrem Praha výstavu připravilo.

MRAZIVÉ DĚJINY

Komponovaný večer o finském historickém románu. Připraveno ve spolupráci se Skandinávským domem a Finským velvyslanectvím.

SETKÁNÍ A DISKUSE S WOLFGANGEM HOFFMANNEM

Veřejné setkání a diskuse s Wolfgangem Hoffmannem (DE) na téma možností mezinárodních turné, koprodukcí a spolupráce se zahraničními agenty v oblasti nonverbálního divadla.

JAK H. CH. ANDERSEN KE KOMIKSU PŘIŠEL

Nakladatelství Grada vás ve spolupráci s Českým centrem Praha, Skandinávským domem a Dánským velvyslanectvím srdečně zve na představení nové komiksové série v rámci Týdne Hanse...

BRILLIANT BY DESIGN

Výstava Brilliant by Design, která bude v Českém centru Praha k vidění od 7. 10. do 31. 10. 2015 mapuje kontext českého designu skla a porcelánu.

ČESKÉ KOŘENY VE VANCOUVERU ANEB PRODANÁ NEVĚSTA PO KANADSKU

V pondělí 5. října vás od 18.00 zveme na besedu o natáčení dalšího z řady dokumentů České kořeny v produkci Mezinárodního českého klubu.

KREATON SOUND CHAT VI. / HUDBA A OBRAZ

Další ze série debat s názvem KREATON SOUND CHAT, tentokrát na téma hudba a obraz.

POTKÁVAČKA V PONOŽKÁCH OD BABIČKY

Neformální setkání s hvězdami ReFestivalu, mladými umělci, kteří ve své tvorbě tematizují stáří, ale také se samotnými seniory - klienty centra Elpida.

VÁCLAV HAVEL OBJEKTIVEM JIŘÍHO JÍRŮ

Unikátní výstava fotografií Václava Havla nazvaná VÁCLAV HAVEL OBJEKTIVEM JIŘÍHO JÍRŮ.

DEN ČESKÉHO JAZYKA

Česká centra a Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR zvou na celodenní jazykovou konferenci o českém jazyce.

JAN TICHÝ / NA BŘEHU RÝNA

Výstava malíře Jana Tichého, kterou jsme připravili k 600. výročí upálení Jana Husa.

KARIKATURY Z UKRAJINY

Výstava ukrajinské karikatury, kterou připravil ukrajinský Institut světové politiky (The Institute of World Policy) a Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

FASHION TALK ROOM No. 21

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se opět můžete těšit na zajímavou diskusi o módě a módním průmyslu. Podrobnosti brzy upřesníme.

KARIBSKÉ SPOJKY A CALI / KŘEST DVOU KNÍŽEK Z LITERÁRNÍ DÍLNY EAST-WEST COMPANY

Zveme vás na křest dvou nových knížek - Karibské spojky od Kateřiny Dehningové a Cali od Evy Střížovské. Připraveno ve spolupráci s Mezinárodním českým klubem.

JAN HUS 1415 A 600 LET POTÉ

K 600. výročí upálení Jana Husa pro vás chystáme dvě tematické výstavy. První z nich nese podtitul Dějiny, tradice a jejich prezentace v České republice a v Evropě 21. století.

TVŮRČÍ REZIDENCE V OBLASTI UMĚNÍ III. / DEBATNÍ SETKÁNÍ

Poslední setkání z cyklu debat o tvůrčích rezidencích v oblasti umění je určeno umělcům, organizátorům a zájemcům o tvůrčí rezidence z oblasti SCÉNICKÁ UMĚNÍ A DIVADLO.

TVŮRČÍ REZIDENCE V OBLASTI UMĚNÍ II. / DEBATNÍ SETKÁNÍ

Setkání je určeno umělcům, organizátorům a zájemcům o tvůrčí rezidence z oblasti LITERATURA A HUDBA.

FASHION TALK ROOM No. 19

Tématem dalšího setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM je šperk.

ZANIKLÝ SVĚT - LETY U PÍSKU

Výstava je příběhem českých Romů a Sintů vězněných v internačním táboře Lety u Písku, ve vyhlazovacím táboře Osvětim-Březinka a dalších koncentračních táborech.

ZA STUDIEM DO ZAHRANIČÍ / SEMINÁŘ

Dům zahraniční spolupráce a Česká centra vás srdečně zvou na seminář ZA STUDIEM DO ZAHRANIČÍ, který se bude konat v Českém centru Praha.

NOC LITERATURY 2015

Letošní Noc literatury naváže na osm předcházejících ročníků a opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA K VÝSTAVĚ PERUTĚ

Fotografie L.Sitenského si můžete prohlédnout s osobním komentářem jeho vnučky Adély Kándlové společně s přednáškou historika Tomáše Jakla.

DISKUSE / JEDEN ROK S FULBRIGHTEM

Úvodní diskuse z tematického cyklu o studentské mobilitě, stipendijních a výměnných univerzitních programech.

TVŮRČÍ REZIDENCE V OBLASTI UMĚNÍ I. / DEBATNÍ SETKÁNÍ

Úvodní setkání z tematického cyklu o tvůrčích rezidencích v oblasti umění. Moderuje Judita Matyášová.

KULTURNÍ ŽIVOT ŽIDOVSKÝCH DĚTÍ A MLÁDEŽE V TEREZÍNSKÉM GHETTU

Přednáška Zdeňka Lyčky jako doprovodný program k výstavě SVĚDECTVÍ TEREZÍNSKÝCH ZDÍ.

CESTOVATELSKÉ ODPOLEDNE

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope pořádá tradiční Cestovatelské odpoledne.

FASHION TALK ROOM No. 18

Tématem dubnového setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM bude módní doplněk. Debatou provede jako obvykle Olo Křížová.

KREATON / SOUND CHAT IV.

Čtvrté debatní setkání s Mary C (Radio Wave, Kreaton). Tentokrát si s hosty budeme povídat o šíření a prodeji hudby.

NA KAJAKU Z PRAHY DO SEVERNÍHO MOŘE

Prezentace nové knihy Zdeňka Lyčky.

VSTUPTE MEZI CELEBRITY

Unikátní fotografický projekt Domova důchodců Onšov zachycuje přes 30 osobností české kultury a veřejného života očima obyvatel domova důchodců.

SVĚDECTVÍ TEREZÍNSKÝCH ZDÍ

Projekt fotografa Richarda Homoly se zaměřuje na zachycení stop, vzkazů a jiných nápisů rytých během válečných let vězni ghetta do terezínských zdí, jež se dochovaly do dnešní doby.

MISTROVSKÁ DÍLA VLASTIMILA KOŠVANCE

České centrum Praha je jedno ze tří míst, kde se koná první pražská výstava protagonisty evropského malířství dvacátého století Vlastimila Košvance od jeho úmrtí v roce 1961.

CABANI / 20 LET PRÁCE PRO MFF KARLOVY VARY

Výstava Michala a Šimona Cabanových s podtitulem 20 let práce pro MFF Karlovy Vary u příležitosti 50. MFF Karlovy Vary a 13. ročníku Pražského Quadriennale.

FASHION TALK ROOM No. 16

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se v únoru můžete těšit na zajímavou diskusi o uplatnění 3D tisku v módě. Hosty budou Adam Jech, Denisa Nová a Helena Lukášová.

FASHION TALK ROOM No. 17

Tématem březnového setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM bude marketing na sociálních sítích, o kterém budou hovořit Pavlína Loužeňská a Petra Balvínová.

PERUTĚ

Výstava k 70. výročí konce 2. světové války a 75. výročí vzniku československých perutí RAF představuje unikátní fotografie významného českého fotografa Ladislava Sitenského.

KREATON / SOUND CHAT II.

Druhé debatní setkání z cyklu KREATON / SOUND CHAT bude u příležitosti vyhlášení hudebních cen Apollo věnován tématu HUDEBNÍ CENY / HUDEBNÍ KRITIKA.

KREATON / SOUND CHAT III.

Tématem dalšího z debatních setkání z cyklu KREATON / SOUND CHAT bude VNÍMÁNÍ HUDBY A HUDEBNÍ VKUS

KREATON / SOUND CHAT I.

JAK VZNIKÁ HUDEBNÍ SCÉNA A KDO JI TVOŘÍ? JAK SE ORGANIZUJE HUDBA? Nejen hudebníci mají mnoho otázek... Průvodkyní bude Mary C (Radio Radio Wave, Kreaton).

FASHION TALK ROOM No. 15

V rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM se tentokrát setkáme s Jaroslavem Novotným a Hanou Frišonsovou, kteří se podělí o zkušenosti při tvorbě vizuálního stylu módních značek.

SÁMSKÉ MÝTY A POVĚSTI

Přednáška Zdeňka Lyčky v rámci výstavy KEVISELIE / VZPOMÍNKY Z LAPONSKA

KEVISELIE / VZPOMÍNKY Z LAPONSKA

Ojedinělá výstava norského malíře, grafika a spisovatele Hanse Ragnara Mathisena, který se věnuje především soustavnému zachycování života a zvyklostí starodávného národa Sámů.

MICHAEL KRATOCHVÍL / PORTRÉT II

České centrum Praha se po čase vrací k loňské úspěšné výstavě černobílých fotografií Michaela Kratochvíla, který připravil novou kolekci svých portrétních snímků.

PROJEKCE FILMŮ / KAUZA UHERSKÉ HRADIŠTĚ A ZPRÁVA O KRÁLI ŠUMAVY

Projekce filmů režisérky Kristiny Vlachové, která letos převzala cenu Ministerstva kultury ČR za svoji celoživotní tvorbu, se koná u příležitosti oslav výročí 17. listopadu 1989.

PROJEKCE FILMŮ / DRAČÍ SETBA A VĚŽ SMRTI

Projekce filmů režisérky Kristiny Vlachové, která letos převzala cenu Ministerstva kultury ČR za svoji celoživotní tvorbu, se koná u příležitosti oslav výročí 17. listopadu 1989.

FASHION TALK ROOM No. 13

Jak se proměnila módní fotografie v posledních dvaceti letech a kam směřuje? Na to se budou snažit hledat odpověď fotograf Goran Tačevski a modelka Gréta Slezáková.

JIŘÍ VODIČKA VIOLINO SOLO / SLAVNOSTNÍ KŘEST CD

Přijměte srdečné pozvání na slavnostní křest CD JIŘÍ VODIČKA VIOLINO SOLO, které vydává firma Supraphon.

ARMÉNŠTÍ MALÍŘI V ČESKÉ REPUBLICE

Výstava děl arménských malířů působících v Praze. Připravilo Velvyslanectví Arménské republiky v České republice.

DEN POEZIE / PŘEDÁVÁNÍ STUDENTSKÝCH CEN

České centrum Praha opět nabídne svůj prostor pro vyhlášení básnické soutěže pražských gymnázií v rámci festivalu Den poezie.

TANEC S NEPŘÍTELEM

Přijďte se seznámit se zajímavou knihou TANEC S NEPŘÍTELEM, kterou osobně představí její autor - holandský spisovatel Paul Glaser. V nizozemštině, tlumočeno do češtiny.

ÚSPĚCHY ČESKÉ VĚDY A TECHNIKY

Premiérové uvedení tří nových výstav, které mají potenciál zaujmout českou i zahraniční veřejnost. Připraveno jako součást programu Týdne vědy a techniky.

WOLPERTINGER RUNAWAY

Výstava představuje novou generaci v Mnichově působících šperkařů, kteří reprezentují nejnovější tendence současného šperku v mezinárodním kontextu.

DNY SEVERU / BESEDA S PŘEKLADATELI

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha srdečně zve na besedu s překladatelkami severské krimi. V rámci 5. ročníku festivalu severské kultury Dny Severu.

FESTIVAL SIGNAL / KINECT

V pátek 17. října se bude v Českém centru Praha od 11:00 do 17:30 konat v rámci festivalu SIGNAL workshop s názvem Kinect: interakce pro umění a design.

TRANSFIGURING / ONE POINT OF VIEW ON THE MACEDONIAN CONTEMPORARY ART

Výstava současného umění Makedonie, která se koná u příležitosti 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Makedonií a ČR.

VOYAGE FROM LONDON

Prezentace posledních prací mladých módních designérů, jež byli představeni letos v zimě na International Fashion Showcase v rámci prestižní akce London Fashion Week.

FASHION TALK ROOM No.8

8. díl cyklu na téma BRANDING se odehraje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

FASHION TALK ROOM No. 9

Téma FASHION LAW II. TENTOKRÁT NA PŮDĚ Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

FASHION TALK ROOM No. 10

Téma MÓDNÍ TRENDY II. uvede Olo Křížová ve Slovanském domě Na Příkopech.

FASHION TALK ROOM No. 11

Modní trendy III & Tvorba ceny. Další díl cyklu Oly Křížové s hosty Peterem Šagátem a Janou Hanychovou.

O ARCHITEKTUŘE VÍC! No.3 / FUNERÁLNÍ ARCHITEKTURA

Další z cyklu diskusních večerů na architektonická témata moderuje Zuzana Morávková.

O ARCHITEKTUŘE VÍC! No.4 / VIDITELNÁ MĚSTA

Diskuse o rozvoji měst, ve kterých se dobře žije. Diskuse se zúčastní dánský architekt Bo Christiansen, který se věnuje otázkám udržitelné společnosti. Moderuje Marcela Steinbachová.

KATICI, TY TO ZVLÁDNEŠ

Výstava ilustrací autobiografické knižní série o dětství a dospívání romské holčičky Katici od švédské autorky Katariny Taikon.

VÁLKA Z POHLEDU OBĚTÍ

Výstava fotografií Jeana Mohra u příležitosti 150. výročí založení Mezinárodního výboru Červeného kříže v roce 1963 a první Ženevské konference v roce 1864.

KOREA ŠESTI OBJEKTIVY

Zveme vás na výstavu fotografií současné Koreje očima šesti českých a zahraničních fotografů.

LESK A BÍDA ČESKÝCH ARCHITEKTONICKÝCH SOUTĚŽÍ

Diskuze s architekty a se starosty českých měst o podmínkách veřejných architektonických soutěží.

JAN ŠVANKMAJER: MOŽNOSTI DIALOGU. MEZI FILMEM A VOLNOU TVORBOU

Retrospektivní panelová výstava výtvarníka a režiséra Jana Švankmajera se představí v anglické i české verzi.

FASHION TALK ROOM No. 7

Během sedmého setkání cyklu FASHION TALK ROOM budeme mluvit o módním doplňku - zásadní součásti kolekčního plánu a o významu doplňků v marketingových strategiích.

VÝSTAVA SARAJEVSKÝ ATENTÁT

Výstava SARAJEVSKÝ ATENTÁT přibližuje poslední okamžiky života arcivévody a následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho choti Žofie Chotkové.

ČESKÁ ARKTICKÁ VĚDECKÁ INFRASTRUKTURA

Prezentace otevření nové stálé arktické výzkumné stanice JU na Špicberkách, kterou povede její vedoucí a autor mnoha významných vědeckých publikací doc. Ing. Josef Elster, CSc.

VZPOMÍNKA NA LIDICE

Vzpomínkový večer věnovaný Lidicím, kterému bude přítomna jedna z mála přeživších paní Jaroslava Skleníčková. Pouze v angličtině.

CESTA ZA DATOVOU ČÁRU S KATKOU DEHNINGOVOU

Setkání s autorkou knihy Cesta za datovou čáru Katkou Dehningovou v rámci série akcí pořádaných ve spolupráci s Mezinárodním českým klubem.

FASHION TALK ROOM No.6

Tématem šestého setkání cyklu FASHION TALK ROOM budou módní trendy - jejich vznik a význam, otisk v průmyslu, obchodu i ve společnosti

ANTONÍN DVOŘÁK V KOMIKSOVÉM PŘÍBĚHU

Při příležitosti 110. výročí úmrtí A. Dvořáka připravila Česká centra nevšední komiksovou výstavu přibližující život a dílo tohoto slavného skladatele.

FOTOGRAFOVÉ VÁLKY

Unikátní výstava představuje tři z pěti velkých českých fotografů, vojáků rakousko-uherské armády, o jejichž kolekcích negativů a fotografií se nevědělo téměř 90 let.

VÝSTAVA ČESKÁ OSUDOVÁ DATA

Výstava představuje 60 fotografií dvaceti předních českých fotografů, kteří zachytili přelomové okamžiky českých novodobých dějin. Kurátorkou výstavy je Dany Kyndrová.

ZDÁLO SE TI O HORÁCH?

Výstava kurátorky Aleny Drahokoupilové představuje práce českých a německých umělců zabývajících se tématem hor.

O ARCHITEKTUŘE VÍC! No.2 / ARCHITEKTI V SOUTĚŽI

Zveme vás na druhou ze série přednášek, kterou připravujeme ve spolupráci s architektonickým časopisem ERA21. Podtitul diskuse je tentokrát Lesk a bída architektonických soutěží.

UKRAJINA OČIMA KARLA CUDLÍNA

Prezentace dokumentárních fotografií a debata reflektující aktuální mezinárodní události za osobní účasti autora Karla Cudlína.

DUHOVÝ MOST DO NEBE / POCTA ROMSKÉMU SPISOVATELI EMILU CINOVI

Vzpomínkový večer na jednoho z nejvýznamnějších romských spisovatelů Emila Cinu, který zemřel v říjnu loňského roku ve věku nedožitých 66 let. Přijďte společně s jeho přáteli...

LARS NORÉN: 70

Přehlídku Lars Norén: 70, připomínající jubileum švédského dramatika, zahájí promítání filmu Detaily v Českém centru Praha.

PREZENTACE VOZÍTKA ELBEE

Přijďte si prohlédnout jedinečný výrobek pocházející od českých konstruktérů a z české výroby - vozítko pro zdravotně postižené ELBEE.

ČESKÉ KOŘENY VE VÍDNI

Projekce třetího dokumentu z cyklu České kořeny. Součástí večera bude i zajímavá beseda s několika účastníky natáčení, které se tentokrát odehrálo ve Vídni.

Noc literatury 2014 v Praze

NOC LITERATURY PRAHA 3 - ŽIŽKOV 8. ročník ve středu 14. 5. 2014, 18.00 – 23.00

FASHION TALK ROOM No. 5

Páté setkání se zajímavými designéry v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

PŘÁTELSTVÍ NAVZDORY HITLEROVI

O osudech židovských dětí, které utekly před Hitlerem a setkaly se po desítkách let bude vyprávět novinářka Judita Matyášová a její hosté.

FASHION TALK ROOM No. 4

Další setkání se zajímavými designéry v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

SARAJEVO 1984

27.2. 2014 v 18 hodin v Českém centru Praha, Rytířská 31, Praha 1. Při příležitosti 30. výročí XIV. zimních olympijských her Vás srdečně zveme na vzpomínkový večer "Sarajevo...

STARTED 2014 / Residents of STARTPOINT

Výstava představující výsledky rezidenčního programu evropské ceny pro diplomanty uměleckých škol STARTPOINT, který hostí všechny oceněné umělce ročníku 2013.

SALON ČESKÉ SCÉNOGRAFIE

Pátá přehlídka současné české scénografie.

FASHION TALK ROOM No.3 - FASHION WEEK LONDÝN

Třetí panel v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

O ARCHITEKTUŘE VÍC! No.1 / EXPORT - IMPORT

Nový cyklus diskusních večerů na architektonická témata. Poprvé 23. dubna 2014 v 18.00. VSTUP VOLNÝ

UMĚNÍ A STÍN

Kurátorská dvojice Edith Jeřábková a Dominik Lang připravili výstavu, která bude k vidění v prostorách Českého centra Praha a v Galerii NoD od února letošního roku.

FASHION TALK ROOM No. 2 - BUDOVÁNÍ ZNAČKY

Druhý panel v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOMS.

STROP

Výtvarná performance v rámci výstavy současného bulharského umění.

TANEC, TO JSEM JÁ

Koncept výstavy Vše, co umím, je umění inspiroval umělce Svilena Todorova k jedinečnému happeningu. Doprovodná akce k výstavě. VSTUP ZDARMA.

FASHION TALK ROOM No.1 - FASHION MANAGEMENT

Pravidelné měsíční diskuse a workshopy. První setkání bude úvodem do struktury módního průmyslu u nás, pokus o rekonstrukci funkčního modelu v České republice. VSTUP VOLNÝ.

PŘEDNÁŠKA - MORAVŠTÍ BRATŘI V GRÓNSKU

Bývalý český velvyslanec v Dánsku Zdeněk Lyčka pohovoří o ochranovské misii Matouše Stacha a Christiana Davida v grónském hlavním městě Nuuku v 18. století.

PŘEDNÁŠKA - NA LYŽÍCH NAPŘÍČ GRÓNSKEM

Napínavé vyprávění o přechodu grónského pevninského ledovce v roce 2011.

PŘEDNÁŠKA - GRÓNSKÉ A SÁMSKÉ MÝTY A POVĚSTI

Bývalý český velvyslanec v Dánsku Zdeněk Lyčka pohovoří o grónských a sámských mýtech, pověstech, bajkách a pohádkách.

TÝDEN EDVARDA MUNCHA

Promítání i komentované prohlídky. Ve spolupráci se Skandinávským domem se v Českém centru Praha uskuteční přednáška o tomto výjimečném malíři.

FESTIVAL SIGNAL

Light Painting Workshopy v rámci 1. ročníku festivalu světla SIGNAL se odehrají v Českém centru praha 17. 10. od 19 do 20 hod.

GRÓNSKÉ A SÁMSKÉ MÝTY A POVĚSTI

Unikátní výstava, která procestovala Dánsko (včetně Grónska a Faerských ostrovů) a Norsko. Svět inuitských a sámských mýtů, bajek, pověstí a pohádek očima dvou výrazných...

MODE.CZ

Úspěšná pařížská výstava s názvem MODE.CZ - Česká kolekce v černé komoře.

PRŮNIKY ČESKÉHO A NĚMECKÉHO DESIGNU

Kulatý stůl s osobnostmi české a německé designové scény se uskuteční pro odbornou i širokou veřejnost 8. 10. v 16.30 v suterénních prostorách Českého centra Praha. Vstup volný.

NĚMECKÝ DESIGN. MINULOST – SOUČASNOST

Dosud největší ucelená přehlídka německého designu od pozdního 19. století až do současnosti se představí v galerii Českého centra Praha. Foto: Rainer Viertlboeck

ČESKÁ CENTRA PRO ČESKÝ DESIGN

Ozvěny Design Week exkluzivně v Praze – pouze 180 minut.

POVÍDKY PRO ADRU

Veřejné autorské čtení proběhne ve čtvrtek 20. června 2013 od 18.hodin v suterénních prostorách.

LIDSKÁ PRÁVA V OFSAJDU

Výstava fotografií, promítání filmu Ukrajinská Chelsea a debata Člověka v tísni s ukrajinskými aktivisty o ztrátě demokratických práv a svobod.

LITERÁRNÍ U-KRAJINOU

Diskusní večer na téma překlady ukrajinské literatury do češtiny po roce 1989.

DRUHÝ DEN PO KONCI SVĚTA

Malijevského poezie a perokresby Jaroslava Valečky v jedinečném spojení obrazů a slov. Výstava ve spodních prostorách potrvá pouze od 27. 5. do 31.5.

NOC LITERATURY

15. května od 18.00 do 23.00 v Praze 7, na rozhraní Letné, Holešovic a Bubenče. A s novým grafickým stylem...

UKRAJINA NOW!

Společný projekt ČC Kyjev, Velvyslanectví ČR na Ukrajině a Shcherbenko Art Centre představí 10 umělců a 2 umělecké skupiny mladých ukrajinských umělců.

Z MÍSTA NA MÍSTO

Komponovaný projekt programu globálního rozvojového vzdělávání PRVák organizace ADRA se představí ve sklepních prostorách Českého centra Praha.

PHOTO ESPAŃA 2013

Prestižní španělský festival představí v Praze kolekci fotografií Yaakova Israela The Quest for the Man on the White Donkey.

MICHAEL KRATOCHVÍL / PORTRÉT

České centrum Praha představilo ve svých spodních prostorách soubor černobílých portrétních fotografií Michaela Kratochvíla.

ALŽÍRSKÉ UMĚNÍ MEZI TRADICÍ A MODERNITOU

K 50. výročí nezávislosti Alžírska a navázání česko-alžírských diplomatických styků pořádá České centrum Praha výstavu současného alžírského umění.

SOFIINA VOLBA PO ČESKU

Přednáška Judity Matyášové v rámci doprovodných akcí letošní Ceny Arnošta Lustiga, České centrum Praha 21. 3. 2013 v 18.00.

JUNIOR BRASS X.

Desátý večer z cyklu žesťové hudby JUNIOR BRASS, připravený ve spolupráci s Asociací trumpetistů České republiky.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE

Další z řady pravidelných kreativních dílen se váže k výstavě ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE, která je v únoru k vidění v Českém centru Praha.

ŠUMNÉ STOPY V BOSNĚ A HERCEGOVINĚ

Setkání s Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem u promítání seriálu Šumné stopy o českých architektech v Bosně a Hercegovině.

CZECH X-MAS

Studenti Arts Managementu z VŠE v našem luxusním suterénu pořádají pravé české Vánoce. Všichni jste zváni!

KULTURA + KREATIVNÍ PRŮMYSL / WORKSHOP

Workshop na téma "Soft Power na uměleckém trhu". Prezentace a diskuze s profesionály v oblasti umění a umělci. V rámci KULTURA +, konference sdružení kulturních institutů EUNIC.

HRAJEME SI S HUDBOU, HRAJEME SI SE ZVUKY...

Náměty pro netradiční múzické „rozcvičky“ pro hodiny hudební výchovy i oživení výuky budoucích hudebních profesionálů. Akce České hudební rady.

ČESKÉ STOPY V BOSNĚ A HERCEGOVINĚ/ ARCHITEKT KAREL PAŘÍK

Výstava o Karlu Paříkovi, českém architektovi, který na počátku 20. století významně ovlivnil tvář Sarajeva.

DEN POEZIE V ČESKÉM CENTRU PRAHA

V rámci festivalu DEN POEZIE bude v Českém centru Praha vyhlášen vítěz gymnaziálního poetického klání a svá díla budou číst básníci z Čech, Španělska a Sýrie.

DOPORUČUJEME / NORMÁLNÍ FESTIVAL

Sdružení Inventura již sedmým rokem organizuje řadu kreativních setkání mentálně handicapovaných s těmi bez zjevného handicapu. Nejen v Českém centru Praha!

FRÉMOK / KOMENTÁŘ KURÁTORKY A AUTORŮ K VÝSTAVĚ

Komentář kurátorky a tří z autorů k výstavě valonské komiksové tvorby profesionálních i handicapovaných umělců FRÉMOK: MATCH DE CATCH.

TINA B. / ZÁVĚREČNÁ PERFORMANCE

V rámci festivalu TINA B., jehož jedna sekce je k vidění POD PRAHOU (nový spodní prostor Českého centra), se 30. října odehraje akce Performing Art School: Lesson 1.

DOPORUČUJEME / KOMIKSFEST! 2012

V sobotu 27. 10. začíná mezinárodní multimediální festival KomiksFEST! 2012. České centrum Praha se do něj zapojilo výstavou FRÉMOK: MATCH DE CATCH.

Vše, co umím, je umění

Výstava představuje instalace, kresby, malby, video díla, fotografie, performance a dokumenty vytvořené současnými bulharskými umělci za posledních 20 let.

BARVOLAM

Ve spodním prostoru Českého centra vystaví sdružení Inventura díla českých i zahraničních handicapovaných umělců. Od 8. listopadu do 1. prosince.

TINA B. - ÚVODNÍ PERFORMANCE

Festival současného umění TINA B. v Českém centru představuje 8 ze svých výstav. 19. 10. zde budou přítomni kurátoři a odehraje se performance.

ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE

Výstava uměleckých děl ze sbírky "Art for Peace" Eliho Fischera tematizuje touhu po míru a hodnotu usmíření.

MESSENGERS OF PEACE / PŘEDNÁŠKA PRO STUDENTY

Přednáška pro studenty k výstavě Messengers of Peace.

DOPORUČUJEME / NOVÝ ATELIÉR ŠÁRKY ŠIŠKOVÉ

Před několika lety pomohla Česká centra k úspěchu Šárky Šiškové na newyorské módní scéně. Teď Šárka otvírá nový ateliér v Praze. Běžte se podívat!

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / FRÉMOK

Další z řady pravidelných kreativních dílen bude na téma komiksu. K výstavě FRÉMOK / MATCH DE CATCH, která je k vidění v listopadu v Českém centru Praha.

ČEŠI V SARAJEVU - SARAJEVO V ČECHÁCH

Prezentace dvou knih, které reflektují vliv české menšiny v Sarajevu. Za podpory Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny v ČR a Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině.

BIEGEL / BERLIN - ZMĚNA!

Doktor Biegel bohužel onemocněl, ale fandové architektury o nic nepřijdou. Přednášet bude místo něj Lukáš Beran na téma Věra Machoninová a Vladimír Machonin - 1960 - 1971.

KURÁTORSKÁ PROHLÍDKA K VÝSTAVĚ AD HOC!

Výstavou finského plakátu AD HOC! návštěvníky provede známý finský grafik a zároveň kurátor výstavy Pekka Loiri. Okomentuje na 80 vystavených uměleckých děl.

BESEDA S PŘEKLADATELI SEVERSKÉ DĚTSKÉ LITERATURY

Měli jste rádi Pipi Dlouhou Punčochu? Jestli ano, přijďte na besedu s překladateli skandinávské literatury pro děti, která se koná v rámci Dnů Severu.

ČESKÁ CENTRA A DESIGNBLOK 2012

V rámci Designbloku 2012 můžete v Českém centru Praha vidět výstavu finského plakátu AD HOC! a ve Šporkovském paláci výstavu FASHION ROAD.

TINA B. / 8 VÝSTAV

Festival současného umění TINA B. uvede v Českém centru Praha současné umělce z Polska, Koreje, Izraele i odjinud. Celkem 8 výstav na jednom místě!

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / AD HOC!

Inspirujte se barevnými plakáty během výtvarné dílny na téma grafický desing! K výstavám AD HOC a MYSTERY!

EUROPA

V prosinci ukončuje Kypr předsednictví Evropské unie. Jak vypadá současné kyperské umění si budete moci prohlédnout v Českém centru Praha od 7. 12. do 1. 2.

DOPORUČUJEME: MYSTERY / MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA GRAFICKÉHO PLAKÁTU

Součástí výstavy AD HOC! je také přehlídka studentského plakátu MYSTERY. Díla od autorů z pěti zemí budou k vidění v Maďarském institutu a v Galerii Altán Klamovka.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ MZV A KONCERT ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND

Zveme vás na den otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí ČR, který od 17:00 zakončí koncert ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND v zahradě Černínského paláce. VSTUP ZDARMA.

ČEŠI V REPUBLICE - ČEŠI V ZAHRANIČÍ / ODCIZENÍ NEBO SOUNÁLEŽITOST?

Diskuse představí tři rozdílné životní osudy Čechů, kteří vycestovali do zahraničí. Odešli z Čech, aby se po letech vrátili a česká společnost je přijala s rozpaky.

VEČER BRUNA SCHULZE V POLSKÉM INSTITUTU / DOPORUČUJEME!

Večer Bruna Schulze v Polském institutu včetně divadelního programu souboru TrAKTOR a české premiéry restaurovaného filmu W. J. Hase Sanatorium na věčnosti.

ALFRED SCHREYER Z DROHOBYČE V POLSKÉM INSTITUTU / DOPORUČUJEME!

Projekce dokumentárního snímku Alfred Schreyer z Drohobyče. Součástí výstavy KAFKA & SCHULZ / MISTŘI POHRANIČÍ, kterou můžete navštívit v Polském institutu v Praze.

PROMĚNY VIZUÁLNÍHO STYLU BIENÁLE BRNO / BESEDA S GRAFICKÝMI DESIGNÉRY

Debata s designéry, kteří v posledních letech utvářeli vizuální identitu mezinárodní soutěže grafického designu Bienále Brno, která se letos koná již po pětadvacáté.

13 MĚSÍC / REQUIEM PRO BRUNA SCHULZE

Zveme vás do divadla v Celetné na představení inspirované literárním a výtvarným dílem polsko-židovského modernisty Bruna Schulze.

ARTVARK CLINIC / BOHEMIA JAZZ FEST

Přijďte se k nám podívat, jak funguje jazzový band a nahlédněte do zákulisí tvorby holandského Artvark Saxophone Quartetu.Součást jazzového festivalu BOHEMIA JAZZ FEST!

JUNIOR BRASS / BLACK BUŘIŇOS

Během sedmého večera z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky, vystoupí dixieland BLACK BUŘIŇOS ze ZUŠ Týniště nad Orlicí.

NOC LITERATURY 2012 / SMÍCHOVSKÝ INDUSTRIÁL

Mezinárodní projekt Noc literatury letos zavítá na pražský Smíchov. Již 6. ročník literárního happeningu se uskuteční 16. května na 15 různých místech Prahy 5 – Smíchova.

BIENÁLE V KUFRU

Putovní výstava připravená Moravskou galerií v Brně a Českými centry připomíná význam a úspěchy padesátileté historie Mezinárodního bienále grafického designu v Brně.

AD HOC! / UMĚNÍ FINSKÉHO PLAKÁTU

Výstava současného plakátu od známých finských designérů. Připraveno ve spolupráci s Univerzitou Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

FRÉMOK: MATCH DE CATCH / VALONSKÝ KOMIKS V PRAZE

Netradiční výstava v rámci KomiksFEST!u 2012 představuje výsledky spolupráce profesionálních a handicapovaných valonských komiksových umělců.

SVĚT PODLE IONA B. / FILM S DISKUZÍ

Promítání filmu SVĚT PODLE IONA B. a diskuze s Michaelou Danelovou, která se v Bukurešti s umělcem Ionem Barladeanem několikrát setkala.

KAFKA & SCHULZ / MISTŘI POHRANIČÍ

Výstavní projekt věnovaný dvěma významným postavám literatury 20. století – Franzi Kafkovi a polskému spisovateli a výtvarníkovi Bruno Schulzovi.

III. BIENÁLE 2012 KAFKA – BORGES / ARGENTINSKÁ LITERATURA V ČECHÁCH

Bienále Kafka / Borges – Praha / Buenos Aires je cyklem pořadů, které si kladou za cíl představit na příkladu díla těchto dvou světoznámých spisovatelů argentinskou a českou kulturu.

JUNIOR BRASS / ŽESŤOVÝ SOUBOR A HORNOVÉ KVARTETO PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE

Pátý večer z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Zazní skladby G. F. Händela, Antonia Vivaldiho, W. Byrda, G. Rossiniho a dalších.

VEŘEJNÝ PROSTOR A 21. STOLETÍ / URBANACT / PŘEDNÁŠKA

Přednáška na téma Veřejný prostor a 21. století je součástí cyklu veřejných prezentací, které spolu se studentským workshopem a happeningem pořádá studentský projekt urbanACT.

NOVÉ SVĚTY NOVÝCH OBRAZŮ / POZNÁMKY K SOUČASNÉMU RUSKÉMU UMĚNÍ / PŘEDNÁŠKA

Autor nedávno vydané knihy Souostroví Rusko – Ikony postsovětské kultury Tomáš Glanc v naší galerii představí jevy a tendence příznačné pro nynější situaci v ruské kultuře.

DANA KYNDROVÁ / RUSOVÉ… JEJICH IKONY A TOUHY

Pohled na ruskou společnost skrze fotografie, které odhalují návrat jak k pravoslaví, mesianismu, adoraci staronových politických i duchovních ikon, tak k patosu a k alkoholismu.

JUNIOR BRASS / TIME FOR FIVE BRASS

České centrum Praha již počtvrté pořádá hudební večer z cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili spolu s Asociací trumpetistů České republiky.

FIKIRTE ADDIS / MÓDNÍ PŘEHLÍDKA / DOPORUČUJEME

České centrum Praha je partnerem módní přehlídky etiopské návrhářky Fikirte Addis, která se koná u příležitosti Světového dne proti dětské práci.

JUNIOR BRASS / FIVE VOLUNTARY BRASS

Zveme vás na třetí večer z hudebního cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Vystoupí žesťové kvinteto FIVE VOLUNTARY BRASS.

LITERAToUR.CZ

Srdečně Vás zveme na literární večer pod taktovkou Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše, který odstartuje turné českých spisovatelů po Německu, Rakousku a Švýcarsku.

CENTIMETR ZA DEN / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy CENTIMETR ZA DEN s jednou z jejích autorek Lenou Knilli. VSTUP ZDARMA.

CENTIMETR ZA DEN / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy CENTIMETR ZA DEN s jednou z jejích autorek Janou Kasalovou. Na vaše otázky bude odpovídat i kurátorka výstavy Camille Hunt.

BEZ VÝČITEK / PŘEDNÁŠKA

Přednášku autora knihy Ležáky PhDr. Vojtěcha Kyncla připravil Spolek akademiků Židů v rámci cyklu Výzvy židovské současnosti.

KŘEST KNIHY / VELVYSLANCI I BEZ DIPLOMATICKÉHO PASU

Zveme vás na křest knihy VELVYSLANCI I BEZ DIPLOMATICKÉHO PASU, kterou představí její autorka Linda Štucbartová.

CENTIMETR ZA DEN

Společná výstava autorek Leny Knilli a Jany Kasalové, která vznikla ve spolupráci s Českým centrem Vídeň, Rakouským kulturním fórem a velvyslanectvím Rakouska v ČR.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CENTIMETR ZA DEN

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Přijďte si otestovat svoje vlastní tvůrčí hranice.

NEBE, PEKLO, HRÁCH (VEGETÁLNÍ IMAGINACE)

Výstava NEBE, PEKLO, HRÁCH reflektuje tvorbu Francouze a českého rodáka Yana Zelenky, který si vydobyl svoje místo ve světě francouzského vizuálního umění.

NEBE, PEKLO, HRÁCH / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy NEBE, PEKLO, HRÁCH s jejím autorem - malířem Yanem Zelenkou, který od roku 1978 působí v Paříži.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / NEBE, PEKLO, HRÁCH

Inspirací pro další ze série výtvarných dílen pod vedením Lucie Haškovcové z Galerie hlavního města Prahy bude výstava NEBE, PEKLO, HRÁCH.

MIMO ŠKOLY / ZA ŠKOLOU / SOUČASNÉ RUSKÉ UMĚNÍ

Zveme vás na výstavu současného ruského umění, která reflektuje tvorbu pěti umělců - Vladislava Jefimova, Kirilla Alexandrova, Vladimira Kuprjanova, Nikity Alexejeva a Viktora Alimpijeva.

ION BÂRLĂDEANU / UMĚNÍ NAVZDORY VŠEMU

Výstava originálních koláží rumunského umělce Iona Bârlădeana, jehož díla byla vystavována v Paříži či Londýně společně s Andy Warholem a Marcelem Duchampem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ION BÂRLĂDEANU

Tentokrát se u nás můžete opravdu kreativně vyřádit! Naše pravidelná výtvarná dílna bude inspirována kolážemi originálního rumunského umělce Iona Bârlădeanu.

ŽIJEME LONDÝNEM & CZECH OPEN 2012

Projekty zaměřené na českou sportovní a kulturní účast v rámci LOH 2012 v Londýně. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým centrem Londýn a Českým olympijským výborem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ŽIJEME LONDÝNEM!

Naše červnová výstavarná dílna je inspirovaná výstavou ŽIJEME LONDÝNEM & CZECH OPEN 2012.

JUNIOR BRASS / CENTRUM PLNÉ ŽESŤŮ

Druhý večer z nového hudebního cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili s Asociací trumpetistů České republiky.

PSANÍ NOVOROČNÍCH PŘEDSEVZETÍ KAKIZOME

Oslavte první dny roku 2011 v Českém centru Praha! Ve středu 5. ledna budete mít možnost napsat si svoje vlastní tradiční japonské novoroční přání Kakizome.

JAK ČESKÁ REPUBLIKA POMÁHÁ BARMĚ? / DISKUSNÍ VEČER

Zveme vás na diskusní večer k Mezinárodnímu dni lidských práv. Foto: Burma Campaign UK

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / KALIGRAFIE

Inspirací pro další ze série výtvarných dílen pod vedením Lucie Haškovcové z Galerie hlavního města Prahy bude výstava SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE.

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP PRO ZAČÁTEČNÍKY

Zajímá vás kaligrafie, ale ještě jste neměli možnost se s ní blíže seznámit? Zúčastněte se našeho workshopu, který je určen i pro naprosté začátečníky.

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP PRO POKROČILÉ

Druhý kaligrafický workshop tentokrát ovšem pro zájemce, kteří již s kaligrafií mají alespoň malou zkušenost.

EVA HAUSEROVÁ: RYBÍ HRY / KŘEST KNIHY

Zveme vás na křest nové knihy Evy Hauserové Rybí hry. Ilustrační foto: Mirek Huptych

JUNIOR BRASS / JAK SE KDY V ČECHÁCH TROUBILO

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. a České centrum Praha vás zvou na I. koncert nového cyklu JUNIOR BRASS s názvem JAK SE KDY V ČECHÁCH TROUBILO.

JUNG PRAG UND DIE FRÜHLINGSGENERATION / LITERÁRNÍ SYMPOZIUM

Zveme vás na vědecké sympozium s názvem JUNG PRAG UND DIE FRÜHLINGSGENERATION. V němčině bez tlumočení.

NOVODOBÉ NÁRODOVECTVÍ A REZIDUA NENÁVISTI MILITANTNÍHO NACIONALISMU

Zveme Vás na přednášku Spolku akademiků Židů, která se koná v rámci cyklu Výzvy židovské současnosti.

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Druhá komentovaná prohlídka a debata s jedním z kurátorů výstavy Radimem Kopáčem.

GRÓNSKÉ MÝTY A POVĚSTI

Nenechte si ujít přednášku velvyslance České republiky v Dánsku Zdeňka Lyčky o mýtech a pověstech Inuitů.

KONCERT MS3 BAROQUE ENSEMBLE / DOPORUČUJEME

Koncert hudebního tělesa polských, českých, slovenských a maďarských hudebníků MS3 Baroque Ensemble, který se koná v Maďarském institutu. VSTUP ZDARMA.

DEN S ROMSKOU KULTUROU / EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

České centrum Praha se letos k oslavám EVROPSKÉHO DNE JAZYKŮ připojuje celodenním programem věnovaným romské kultuře.

PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE / ZAHRADA ČERNÍNSKÉHO PALÁCE

Koncert skupiny The Plastic People of the Universe, který připomene, že v letošním roce uplyne deset let od teroristických útoků na New York a Washington.

ODPOLEDNÍ DÍLNA S HANOCHEM PIVENEM!

Jedinečná příležitost setkání s významným izraelským výtvarníkem Hanochem Pivenem, který připravil pro České centrum Praha dvě výtvarné dílny pro děti i dospělé!

DOPOLEDNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA S HANOCHEM PIVENEM!

Jedinečná příležitost setkání s významným izraelským výtvarníkem Hanochem Pivenem, který připravil pro České centrum Praha dvě výtvarné dílny pro děti i dospělé.

MĚŘENÍ ZRAKU A PREZENTACE KOREKČNÍCH POMŮCEK

Orientační měření zraku, podání informace o refrakční vadě (pokud bude zjištěna), poradenství v oblasti kontaktních čoček. Zajišťuje firma Alcon, divize společnosti Novartis, s.r.o.

PROMÍTÁNÍ DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ O OTTOVI WICHTERLEM

Jen málokterý český vědec se těší takovému uznání a popularitě, doma i v zahraničí, jako právě prof. Otto Wichterle. Přijďte se o něm dozvědět více!

DEN POEZIE / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BÁSNICKÉ SOUTĚŽE PRAŽSKÝCH GYMNÁZIÍ

Tento rok již po třinácté proběhne v řadě našich měst festival Den poezie. V naší galerii proběhne VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BÁSNICKÉ SOUTĚŽE PRAŽSKÝCH GYMNÁZIÍ.

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Komentovaná prohlídka a debata s kurátorkou výstavy Evou Janáčovou.

SETKÁNÍ S YEHUDOU BACONEM

Nenechte si ujít setkání s významným umělcem s československými kořeny Yehudou Baconem a iniciátorkou jeho výstavy Lenou Aravou Novotnou.

THINGS WILL NEVER BE THE SAME / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA A DEBATA

Komentovaná prohlídka výstavy a debata s umělci Yusuke Nakamurou a Jiřím Votrubou spolu s kurátorem výstavy Martinem Dostálem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / YEHUDA BACON

Přijďte se nechat inspirovat aktuální výstavou a zkusit nalézt vlastní tvůrčí hranice a možnosti. Připraveno s Galerií hlavního města Prahy.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / THINGS WILL NEVER BE THE SAME

Celodenní výtvarná dílna inspirovaná japonským designem a malbou, jak je představen na výstavě THINGS WILL NEVER BE THE SAME (Nic nebude jako dřív).

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Tentokrát se budeme pohybovat na hraně výtvarného umění a komiksu.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / OTTO WICHTERLE

Nenechte si ujít výtvarnou dílnu v Českém centru Praha, kterou s Lucií Haškovcovou povede sběratel stavebnic MERKUR Jiří Mládek a autorka animovaného filmu Otto Wichterle Zuzana Bahulová!

ČESKÉ KOŘENY VE ŠVÝCARSKU / FILM

Již druhý dokument z dílny Mezinárodního českého klubu a KAM Studia Kyjov se věnuje tématu české emigrace ve Švýcarsku, kam po roce 1968 odešlo na 15 000 Čechoslováků.

HANA FREJKOVÁ / DIVNÝ KOŘENY

Večer s knihou Hany Frejkové Divný kořeny a s jidiš písněmi v jejím podání.

DŮM SE ZELENOU STŘECHOU / FILM

Dokumentární film sleduje příběhy dvou žen, jež spojuje místo, kde prožily dětství a které se během druhé světové války ocitly na opačných stranách barikády.

THINGS WILL NEVER BE THE SAME

České centrum Praha představí česko - japonský design, malbu a komiks umělců Yusuke Nakamury, Ayako Takagi a Jiřího Votruby. Výstava bude součástí pražské přehlídky Designblok.

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ

Pestrou přehlídku současného českého komiksu a výtvarného umění, které s prvky a postupy komiksu pracuje, připravili Radim Kopáč a Eva Janáčová.

PŘESAHY / SETKÁNÍ S KURÁTORKOU A AUTORY VÝSTAVY

Neformální setkání s kurátorkou a autory, kteří se podílejí na výstavě Přesahy. Přijďte si s námi připít na úspěch výstavy a dozvědět se více o tomto unikátním projektu.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / PŘESAHY

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Přijďte si otestovat svoje vlastní tvůrčí hranice.

SALON LJUBY FUCHS / PŘESAHY

České centrum Praha zve na zajímavý diskusní večer s významným shakespearologem Martinem Hilským, kurátorkou Lucií Loosovou a ředitelkou Českého centra Praha Jolanou Součkovou.

LITERATURY S DIALOGEM: DAVID JAŘAB A KŘEST KNIHY ČESKÝ DIVADELNÍ KOSTÝM

V červnovém literárním salonu Zdenka Pavelky se setkáme s významným Davidem Jařabem. Součástí večera bude uvedení knihy Český divadelní kostým.

ALENA JEŽKOVÁ: DRAČÍ POLÉVKA / KŘEST KNIHY

Křest nové knihy Aleny Ježkové s názvam Dračí polévka o vietnamském chlapečkovi, který žije v Praze.

ISABELLE CARVALHO, BRACO DE FERRO / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Braco de Ferro je nezávislý autorský ediční projekt, koordinovaný umělkyní Isabel Carvalho a grafikem Pedro Norou z Portugalska. V anglickém jazyce.

YASMIN KESHMIRI HEJDUK / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Ředitelka agentury Minty Yasmin K. Hejduk bude mluvit o fenoménu POP UP. Soustředí se na jeho tvůrčí začátky a ukáže jeho důležitost jako marketingový nástroj. V anglickém jazyce.

RUINÉ MAGAZINE / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Setkání s editory nezávislého časopisu Ruine magazine, který se věnuje undergroundové kultuře, ALLGEIER & BENEDIKT FISHER. V anglickém jazyce.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CityLAB

Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy pro Vás opět připravila den plný výtvarných her, tvůrčí práce a experimentů. Foto: Margarida do Ó

SALON LJUBY FUCHS / CityLAB

Setkání s autorem projektu CityLAB fotografem Jiřím Turkem, ředitelkou Leica Gallery Prague Mílou Dubskou a s bývalou ředitelkou Českého Centra New York Monikou Koblerovou.

MIGRACE A (I)MIGRANTI V ČESKU / PŘEDNÁŠKA

Veřejná debata a křest nové publikace pracovníků výzkumného centra GEOMIGRACE při Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

MIHO WATANUKI / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Japonská designérka pánské módy Miho Watanuki bude hovořit o zkušenosti s rozdílnými typy marketingu a výrobních procesů v pařížském módním průmyslu. V anglickém jazyce.

OTTO WICHTERLE / VĚDEC A VYNÁLEZCE

První ze zastávek nového výstavního projektu Českých center a Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, který představuje život a dílo jednoho z našich nejvýznamnějších vědců.

LITERATURA S DIALOGEM / PETR HRUŠKA

Zveme vás na květnový literární salon Zdenka Pavelky, ne kterém se setkáme s českým básníkem, scenáristou, literárním historikem a vědcem Petrem Hruškou.

VEČER S REVOLVER REVUE

Setkání nad jarním číslem REVOLVER REVUE, během nějž čerstvý laureát Ceny Magnesia Litera Martin Ryšavý představí svou novou knihu Stanice Čtyřsloupový ostrov.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / SVĚTLA MĚSTA

Výstavou Viktora Karlíka Světla města nás provede kunsthistorička Pavla Pečinková. Foto: Ondřej Přibyl

SALÓN LJUBY FUCHS / FOLKLÓR

Tradiční salon v Českém centru Praha se bude tentokrát zabývat otázkou role folklóru v dnešní společnosti. Foto: David Musil.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / SVĚTLA MĚSTA

Tak jako každý měsíc pořádáme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy celodenní výtvarnou dílnu. Tentokrát se můžete přijít inspirovat díly Viktora Karlíka.

JEDEN SVĚT / JAK SE DĚLÁ FESTIVAL?

Diskuse s organizátory festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, pořádaný společností Člověk v tísni.

DUŠAN KARPATSKÝ/ KŘEST KNIHY EPISTOLAR

Zveme vás na křest knihy Epistolar překladatele, kritika a publicisty Dušana Karpatského, který se dlouhodobě zajímal o státy bývalé Jugoslávie.

LITERATURA S DIALOGEM / MARTIN REINER

V dubnovém literárním salonu Zdenka Pavelky se můžete seznámit s tvorbou Martina Reinera.

HODNOTA DOBROVOLNICTVÍ / SEMINÁŘ

Seminář organizací HESTIA Národní dobrovolnické centrum a VOLONTEUROPE z Velké Británie zaměřený na nejnovější pohledy na využití potenciálu dobrovolnické služby.

JOE KUČERA & WAYNE GRAJEDA / JAZZOVÝ KONCERT

Dva známí jazzmani žijící v Berlíně přijedou do naší galerie podpořit výstavu MEZI DVĚMA SVĚTY!

YEHUDA BACON / NÁVRATY

První česká výstava významného izraelského malíře s československými kořeny Yehudy Bacona. Průřez jeho tvorby je doplněn o rozsáhlý faktografický materiál. VSTUP ZDARMA.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / FOLKLORE IS ALIVE!

Další kreativní dílna v Českém centru Praha! Nechte se inspirovat výstavou FOLKLORE IS ALIVE!. Foto: Lucie Haškovcová

LITERATURA S DIALOGEM / RADKA DENEMARKOVÁ

Zveme vás na setkání se spisovatelkou Radkou Denemarkovou nad její novou knihou Kobold aneb Přebytky něhy. Březnová Literatura s dialogem je součástí programu festivalu Jeden svět.

VISEGRÁDSKÝ JAZZ NA VÍTKOVĚ

Srdečně vás zveme na oslavy 20. výročí založení Visegrádské skupiny, které proběhnou 16. 2. 2011 v 19 hodin ve velkém sále Národního památníku na Vítkově. VSTUP ZDARMA.

BOJOVALI NA VŠECH FRONTÁCH

České centrum Praha Vás ve spolupráci s občanským sdružením MAGEN zve na setkání s židovskými vojáky a odbojáři 2. světové války, které se uskuteční 27. ledna 2011 od 16:00.

LITERATURA S DIALOGEM / KATEŘINA TUČKOVÁ

Hostem únorového literárního salonu Zdenko Pavelky bude Kateřina Tučková.

KONCERT KAPELY THE TAP TAP / MALOSTRANSKÁ BESEDA

České centrum Praha a starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký vás zvou na benefiční koncert The Tap Tap do Malostranské besedy. Foto: Tomáš Martínek

KDOPAK BY SE VLKA BÁL / FILM

Promítání cenami ověnčeného filmu Kdopak by se vlka bál ve verzi pro nevidomé. Po projekci bude následovat debata s režisérkou Mariou Procházkovou.

SALON LJUBY FUCHS / DOBROVOLNICTVÍ A INTEGRACE

Zveme vás na debatní večer provoněný kávou z Vesmírny. Tématem bude dobrovolnictví a integrace do společnosti.

ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND

Koncert známého souboru ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND v Českém centru Praha! V rámci večera promítneme dokument Pavla Kouteckého s názvem Krasný život budu mít. Foto: Divadlo Archa

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / MEZI DVĚMA SVĚTY

Další kreativní dílna v Českém centru Praha! Nechte se inspirovat výstavou MEZI DVĚMA SVĚTY. Foto: Lucie Haškovcová

NADACE ARTEVIDE A ČEČOVA METODA

Nadace ARTEVIDE představí v Českém centru Praha svou unikátní Čečovu metodu, která umožňuje nevidomým dětem tvořit vlastní umělecká díla.

LITERATURA S DIALOGEM / TOMÁŠ ZMĚŠKAL

Prvním hostem nového pravidelného pořadu Zdenko Pavelky bude Tomáš Zmeškal, který za svoji prvotinu Milostný dopis klínovým písmem získal v roce 2009 cenu J. Škvoreckého.

ŽIVOT 90 / DEBATNÍ ODPOLEDNE

České centrum Praha vás zve k debatnímu odpoledni pořádanému k příležitosti 20. výročí založení občanského sdružení Život 90, které se zabývá prací se seniory.

INVENTURA / DOBÝVÁME VEŘEJNÝ PROSTOR

Přijďte se seznámit s občanským sdružením Inventura, které podporuje a prezentuje uměleckou tvorbu lidí s mentálním hendikepem!

WORKSHOP BEZDOMOVECKÉHO DIVADLA JEŽEK A ČÍŽEK

Speciální divadelní workshop Madlen Komárové a bezdomoveckého divadla Ježek a čížek, který je určen pro školní skupiny.

INVENTURA / DOBÝVÁME VEŘEJNÝ PROSTOR II

Pokud jste propásli seznámení s prací a filmovou tvorbou občanského sdružení Inventura, Americké centrum vám nabízí druhou šanci!

MEZI DVĚMA SVĚTY

Výstava, která představuje lidské vztahy prostřednictvím soch Ludmily Seefried–Matějkové a fotografií Zuzany Richter.

SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE

Výstava představuje dvě japonské umělkyně Kóro Jonemoto a Šizue Morioka, které se zabývají současnou japonskou kaligrafií.

HANOCH PIVEN / MAKING FACES

Výstava světově uznávaného izraelského výtvarníka Hanocha Pivena, který se proslavil zejména portréty známých osobností vytvořených z běžných předmětů. VSTUP ZDARMA.

SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL

Výstava SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL si dala za cíl ukázat krásu a sílu moderního designu.

FOLKLORE IS ALIVE!

Společná přehlídka mladých umělců z Česka, Maďarska, Polska a ze Slovenska, která nabídne neotřelý pohled na tradiční folklór. Foto: Renata Gyongyosi

VIKTOR KARLÍK / SVĚTLA MĚSTA

Výstava prací Viktora Karlíka, kterou v roce 2010 představilo České centrum Paříž.

JIŘÍ TUREK / CityLAB

České centrum Praha se připojuje k projektu Leica Gallery Prague s názvem CityLAB, který představuje fotografie významného českého fotografa Jiřího Turka nejen v kamenných galeriích,...

PŘESAHY / PRAŽSKÉ QUADRIENNALE / VÝSTAVA

Výstavou PŘESAHY se letos připojíme k 12. ročníku Pražského Quadriennale, nejrozsáhlejší a nejvýznamnější mezinárodní soutěžní přehlídky scénografie a divadelní architektury.

CESTA DOMŮ / FILM

Úspěšný korejský film režiséra Lee Jeong-Hyanga z roku 2002, který vypráví příběh o střetu moderního a tradičního světa.

JIWON SHIN / BRANDING

Přednáška autorky výstavy CONNECTING: NEW YORK, PRAGUE, SEOUL / SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL, zakladatelky a ředitelky studia Firefly Branding Jiwon Shin.

DEN POEZIE 2010

Literární večer, který je součástí festivalu Den poezie.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL

Výstavou SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL vás provede designérka Jiwon Shin spolu s českým designérem skla Rony Pleslem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL

Výtvarná dílna k výstavě SETKÁVÁNÍ: NEW YORK, PRAHA, SOUL. Nenechte si ujít možnost strávit den pod vedením lektorky Galerie hlavního města Prahy Lucie Haškovcové.

KOREJSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD

Zajímá vás, jak vypadá tradiční čajový obřad? Přijďte do Českého centra Praha, kde nám ho předvedou čajoví mistři z čajové školy na Kampě Čajomír.

ZRUŠENO! / POSTAVENÍ ŽEN V ISLÁMSKÉM SVĚTĚ

Moc se omlouváme, ale paní Shirin Ebadi z důvodu svého vytížení debatu s názvem Postavení žen v islámském světě zrušila.

DNY JAPONSKÉ KULTURY V PRAZE

České centrum Praha je partnerem Dnů japonské kultury, které pořádá Velvyslanectví Japonska v ČR.

DNY ČESKÉ A NĚMECKÉ KULTURY / TISKOVÁ KONFERENCE

Zveme vás na tiskovou konferenci Nadace Brücke/Most, která je jedním z pořadetelů 12. ročníku přehlídky Dny české a německé kultury.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / TINA B.

Další kreativní dílna v Českém centru Praha! Nechte se inspirovat Festivalem současného umění TINA B. Foto: Oldschool, Tomáš Mikule

RANKO RISOJEVIC / BOSENSKÝ KAT

Křest knihy jednoho z nejlepších spisovatelů Bosny a Hercegoviny Ranka Risojeviće Bosenský kat.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / TINA B. ON THE ROAD

Komentovaná prohlídka výstavy TINA B. ON THE ROAD, kterou nás provede jedna z kurátorek festivalu TINA B. Ola Grzonkowska.

MEZINÁRODNÍ DEN ANIMACE

Na přelomu října a listopadu si animátoři i festivaly animovaných filmů z celého světa připomínají výročí prvního předvedení praxinoskopu Emile Reynauda v roce 1882.

TINA B. ON THE ROAD

České centrum se letos zapojí do 5. ročníku festivalu TINA B, jehož tématem je SOLUTION AND EVOLUTION (Řešení a evoluce).

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

České centrum Praha se v pátek 24. září připojí k letošní oslavě Evropského dne jazyků.

ČESKÉ KOŘENY VE ŠVÉDSKU / FILM

Promítání dokumentárního filmu, který přibližuje život v této severské zemi pohledem několika českých rodin.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / EXPO 2010 I.

Přijďte se nechat inspirovat výstavou představující českou účast na Světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji a obrazy současné čínské umělkyně Xia Jing.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / EXPO 2010 II.

Druhá ze série kreativních dílen inspirovaných výstavou Česká republika na EXPO 2010, která proběhne v rámci Evropského dne jazyků.

LJUBA FUCHS A JEJÍ HOSTÉ / ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO NEJEN V ROCE 2010

Ljuba Fuchs povede debatu s teoretikem architektury Zdeňkem Lukešem a tvůrcem vizuálu české prezentace Alešem Najbrtem o letošním EXPO i o historii světových výstav.

ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO 2010

Výstava představující českou účast na Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj doplněná o obrazy současné čínské umělkyně Xia Jing.

DEN DĚTÍ / LEPORELOHRA

České centru Praha slaví Den dětí! Navštivte naši sváteční kreativní dílnu.

CESTY FRANZE K.

Zveme vás na přednášku publicistky Judity Matyášové, která nám představí ojedinělý projekt CESTY FRANZE K.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN I.

Úvodní ze série tří výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN II.

Druhá ze série výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN III.

Třetí ze série výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2010

České centrum Praha se i letos zúčastní Pražské muzejní noci.

LINES AND FRAMES

Zveme vás na výstavu LINES AND FRAMES, pod jejíž názvem se skrývají dvě samostatné výstavy umělců Federica Solmiho a Floriana Gronda.

ČESKÁ REPUBLIKA / SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Přijďte se podívat na novou prezentaci České republiky v zahraničí! Jednodenní výstavu v Českém centru Praha připravilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Česká centra.

NOC LITERATURY 2010

Ve středu 12. května 2010 od 18:00 do 23:00 proběhne v Praze již čtvrtý ročník projektu Českých center Noc literatury.

ARCHITECTURE & INCLUSION / DOPORUČUJEME!

České centrum Praha si vás dovoluje pozvat na výstavu ARCHITECTURE & INCLUSION, která je k vidění v Galerii Josefa Fragnera od 14. 4. 2010 do 6. 6. 2010.

SPRING OF FREEDOM

České centrum Praha je partnerem výstavy SPRING OF FREEDOM, která se koná na Staroměstské radnici Prahy 1 - Sál architektů, 4. patro. VSTUP ZDARMA.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / NÁVRAT K MALBĚ

Komentovaná prohlídka výstavy NÁVRAT K MALBĚ za osobní účasti jejího autora Josefa Hnízdila.

LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Zveme vás na novou výstavu malíře, grafika a designera Libora Lípy s názvem LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Pojďte si zatvořit! Zavítejte do Českého centra Praha a nechte se inspirovat díly Libora Lípy v rámci výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1).

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Přijďte na komentovanou prohlídku výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1) spojenou s ochutnávkou moravských vín a pálenek.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / NÁVRAT K MALBĚ

Výtvarná dílna, kterou jsme pro vás připravili jako doprovodný program k výstavě Josefa Hnízdila NÁVRAT K MALBĚ. Připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ IV.

Hosty čtvrtého z cyklu večerů se soudobými skladateli mladší generace budou skladatel Michal Nejtek a klarinetista Irvin Venyš.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ V.

Hosty posledního z cyklu večerů se soudobými skladateli mladší generace budou Slavomír Hořínka a Jiří Hájek.

DUNCAN HIGGINS / UNLOUD II

České centrum Praha je partnerem projektu unloud II, který bude 17. března zahájen v Ruském středisku vědy a kultury.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / UNLOUD

Přijďte se nechat inspirovat originální instalací 1600 maleb britského výtvarníka Duncana Higginse, který sérii unloud vytvořil během svých pobytů na Soloveckých ostrovech.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ II.

Hosty druhého hudebního cyklu večerů budou Jana Vörošová a Monika Knoblochová. Každý návštěvník se navíc může těšit na CD s nahrávkami premiér všech skladeb soutěže NUBERG!

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ III.

Hosty budou tentokrát Michaela Plachká a vítězové skladatelské soutěže Nuberg ’09. Ta si klade za cíl popularizovat současnou vážnou hudbu mladých skladatelů.

DUNCAN HIGGINS / UNLOUD

Zveme vás na výstavu britského umělce Duncana Higginse s názvem unloud (nehlučně), která se stala součástí oficiálního programu festivalu Jeden svět.

IVO DOKOUPIL / TAJEMSTVÍ SOLOVECKÝCH OSTROVŮ

Přednáška Ivo Dokoupila, cestovatele, fotografa, novináře a spolupracovníka organizace Člověk v tísni, který se dlouhodobě věnuje historii a kultuře zemí bývalého SSSR.

PAVLÍNA BRZÁKOVÁ / ZTRACENÁ DUŠE

Přednáška na téma hledání "ztracené duše" v pojetí sibiřského šamanismu. Obřady pěti elementů vás provede známá česká spisovatelka a etnoložka Pavlína Brzáková.

IVO DOKOUPIL / HISTORIE A SOUČASNOST SOLOVECKÝCH OSTROVŮ

Ivo Dokoupil, cestovatel, fotograf, novinář a spolupracovník organizace Člověk v tísni se s náveštěvníky Českého centra Praha podělí o svoje znalosti a dojmy ze Soloveckých ostrovů.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / UNLOUD

Komentovaná prohlídka britského výtvarníka Duncana Higginse k jeho výstavě unloud, která je součástí programu festivalu Jeden svět.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / KRAJINA!

Přijďte si během dne pohrát s abstraktními fotkami krajiny od Tomáše Bicana! Výtvarnou dílnu pro České centrum Praha připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ I.

Připravili jsme pro vás nový cyklus setkání se soudobými skladateli mladší generace. Prvními hosty budou dva BERGovští skladatelé Martin Hybler a Jan Dušek.

JOSEF HNÍZDIL / NÁVRAT K MALBĚ

Výstava malíře Josefa Hnízdila se v současnosti, kdy se v celosvětovém měřítku do popředí prosazují jiné formy výtvarného umění, pokouší o návrat ke klasické malbě.

ORBIS PICTUS ANEB....LEPORELOHRA

Nevšední výstava Orbis Pictus...aneb Leporelohra koncipovaná jako permanentní tvůrčí dílna. Autory projektu jsou výtvarník Petra Nikl a jeho kolega Ondřej Smeykal.

SOFÍA GANDARIAS / KAFKA, EL VISIONARIO

Výstava španělské výtvarnice Sofie Gandarias Kafka, el Visionario (Kafka vizionář), jejíž námětem je život a dílo velkého spisovatele, ale také dějiny 20. století.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KRAJINA!

Komentovaná prohlídka výstavy Tomáše Bicana s názvem Krajina!, která se skládá z dvanácti černobílých velkoformátových fotografií pořízených přístrojem Hasselblad.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KÁJA SAUDEK OČIMA ŠTĚPÁNA MAREŠE

Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou bude provázet tvůrce Zeleného Raoula Štěpán Mareš.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KÁJA SAUDEK & 60’s

Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou bude provázet kurátorka výstavy Helena Diesing.

TOMÁŠ BICAN / KRAJINA!

Přijďte se podívat na výstavu černobílých fotografií Tomáše Bicana s názvem Krajina!, jejíž součástí je i projekce seskládaná z autorovy dosavadní tvorby.

DEN POEZIE 2009

Literární večer, který je součástí festivalu Den poezie. Poezie trojjazyčného setkání s Portugalskem – Eduardo Vaz a jeho sbírka básní ‘tvůj, e.’

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / MAN WITH THE FINGER

Jedinečná možnost se setkat s osobitým výtvarníkem a autorem výstavy MAN WITH THE FINGER Karlem Balcarem.

MIREK LUKEŠ, POUTNÍK Z TIBETU / BESEDA

Známý cestovatel a horolezec Mirek Lukeš se nedávno vrátil již ze své páté cesty do srdce Tibetu. Podařilo se mu tak absolvovat všechny tři nejdůležitější poutní cesty.

VZTAH ČESKÉ SPOLEČNOSTI K CIZINCŮM PO 20 LETECH DEMOKRACIE

Přijďte se dozvědět o tom, jak se měnil vztah Čechů k cizincům během minulých let a jak současnou českou společnost vnímají samotní cizinci.

VÝSTAVA KÁJA SAUDEK & 60’s

Multimediální výstava toho nejlepšího od krále českého komiksu nejen baví, ale i provokuje. Výstavu pořádá společnost Arbor vitae societas ve spolupráci s Českým centrem Praha.

KAREL BALCAR / MAN WITH THE FINGER

Unikátní výstava soudobého výtvarníka Karla Balcara přináší nový úhel pohledu jak na výtvarné umění a jeho detailní propracování.

YoUNG SWEDISH AND CZECH DESIGN / PANELOVÁ DISKUZE

Debata přiblíží objekty švédských designérů, které můžete vidět výstavě UNG7, a nabídne diskuzi, jejímž cílem je srovnání švédského a českého designérského prostředí.

UNG7 / MLADÝ ŠVÉDSKÝ DESIGN

Kouzlo putovní výstavy mladých švédských designérů spočívá v odvaze a experimentu. Originální návrhy a neobvyklá instalace obohatí letošní ročník Designbloku 2009.

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ V ČESKÉM CENTRU PRAHA

V rámci kulturní a jazykové vzdělanosti v Evropě prohlásila Rada Evropy 26. září za Evropský den jazyků. České centrum Praha se k oslavám připojuje.

YIGAL GAWZE / FRAGMENTS OF A STYLE / PŘEDNÁŠKA

Zveme vás na přednášku izraelského architekta a fotografa Yigala Gawzeho, která je součástí doprovodného programu k výstavě TEL AVIV SLAVÍ 100!.

TEL AVIV SLAVÍ 100!

Projekt Tel Aviv slaví 100! připomíná stoleté výročí města Tel Aviv. Představuje fotografie Yigala Gawzeho Fragments of a Style a výstavu plakátů Česko-Izraelská identita.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / LJUBA FUCHS

Závěrečný díl pořadu Já jsem lev salónu. Tentokráte bude salón patřit ženě, která nás po dva roky pořadem provázela - Ljubě Fuchs.

VE ZNAMENÍ ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ

České centrum Praha se zapojilo do série akcí, které během prvního pololetí roku 2009 prezentovaly Českou republiku během našeho Předsednictví v Evropské unii.

NOVÝ (Z)BOŽÍ!

Unikátní výstava nazvaná Nový (z)boží! prezentuje práce mladých a talentovaných českých designérů oceněné v soutěži Národní cena za studentský design 2008.

ŠTĚPÁNKA STEIN & SALIM ISSA / PORTRÉT

Půlroční předsednický program Českého centra Praha uzavírá autorská výstava čerstvých držitelů ceny Czech Grand Design Štěpánky Stein a Salima Issy.

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2009

Zastavte se cestou po pražských muzeích i v Českém centru Praha a nechte si vytvořit vlastní portrét! Fotografovat budou Štěpánka Stein a Salim Issa. Performativní animace Darina Alster.

JÁ JSEM LEV SALÓNU / DANA BUREŠOVÁ

Hostem dalšího dílu oblíbeného pořadu Já jsem lev salónu bude v Českém centru Praha operní pěvkyně Dana Burešová.

SOUČASNÝ ANIMOVANÝ FILM

Promítání sedmi krátkých animovaných filmů studentů katedry animované tvorby FAMU z let 2005 až 2008. VSTUP ZDARMA!

JÁ JSEM LEV SALÓNU / BŘETISLAV POJAR

Dalším z hostů populárního pořadu Já jsem lev salónu bude režisér a autor nezapomenutelného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát Břetislav Pojar.

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ / PROJEKCE FILMŮ

Přijďte do Kina Světozor na promítání páska filmů PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ pětice animátorů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa.

PET ART / TEP ART

Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše! Výtvarnou dílnu k výstavě Veroniky Richterové V PETU TVÁŘE povede lektorka Lucie Haškovcová z GMPH.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOHDAN HOLOMÍČEK A MIROSLAV JANEK

Hostem březnového salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude fotograf Václava Havla Bohdan Holomíček a režisér a kameraman Miroslav Janek.

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ

Výstava českých režisérů, výtvarníků a tvůrců animovaných filmů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa je určena dětem i dospělým.

VŽDY PŘIPRAVEN! / DISKOTÉKA PETRA SÍSE

Putovní dokumentární výstava ke knize Petra Síse ZEĎ / JAK JSEM VYRŮSTAL ZA ŽELEZNOU OPONOU, kterou vydalo nakladatelství Labyrint

V PETU TVÁŘE / PĚT LET PET-ARTU A NÁRODNÍ MUZEUM PETLAHVÍ

Výstava V PETU TVÁŘE Veroniky Richterové představuje jeden z fenoménů dnešní doby – všudepřítomné petlahve. Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše!

KONCERT JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA

Rádi bychom vám doporučili koncert orchestru JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA, který si předsevzal zprostředkovat vzájemnou spolupráci mladých hudebníků z Čech, Německa a z Polska.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOŘEK ŠÍPEK

Hostem zimního salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude architekt a designér Bořek Šípek. VSTUP ZDARMA.

NOC LITERATURY 2009

13. května 2009 proběhne v Praze třetí ročník projektu Českých center Noc literatury. Záměrem projektu je netradičním způsobem přiblížit současnou evropskou literaturu.

CZECH MADE? / DEBATA / MULTIKULTURNÍ CENTRUM

Dvě diskusní setkání s názvem ZA PRACÍ DO CIZINY a JDĚTE PRYČ, PRÁCE NENÍ, připravené rámci doprovodného programu k výstavě komiksů o práci cizinců v České republice CZECH MADE?.

BERNARD LESAING / ČESKÉ TVÁŘE A KRAJINY

České centrum Praha připravilo pro začátek nové sezóny výstavu, která symbolicky přenáší předsednictví z francouzské půdy na českou.

FOLKOR PARTY

FOLKLOR PARTY ANEB CESTA FOLKLORU ZE SKANZENU DO PRAHY je výstava, jejímž hlavním cílem je poukázat na nehynoucí roli folkloru a na jeho otisk v současné vizuální kultuře.

VIKINGOVÉ, NEJEN NELÍTOSTNÍ VÁLEČNÍCI / PŘEDNÁŠKA

O vikinské mytologii, kosmologii a pohledu na svět vypráví švédský literární vědec Kenneth Eriksson. Anglicky. Tlumočeno do češtiny.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / ZDENKA PROCHÁZKOVÁ

Hostem novoročního salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude herečka a spisovatelka Zdenka Procházková.