Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.4.2018 11:00 - 20.4.2018 18:00

ART PRIZE CBM "FORMS AND MATTER OF THE WAIT"

Výstava ART PRIZE CBM s cílem podpořit současné umění se zvláštním přihlédnutím na mladou generaci v Galerii Českých center od 3. do 20. dubna 2018.

 

Výstava děl držitelů ceny Carla Bonatto Minelli (CBM) v Galerii Českých center představí evropské a jednoho izraelského umělce v Praze. Českou republiku reprezentuje umělec Břetislav Malý. ART PRIZE CBM vznikla v roce 2010 jako vzpomínka na piemontského umělce Carla Bonatto Minelli (1855-1878). 

Soutěžní bienále již čtvrtého ročníku je určené pro malíře, sochaře, fotografy a umělce pracující s video artem či performancí a organizované kulturní asociací Area Creativa 42 v italském Turíně. 

 


TURÍN - MILÁN - PRAHA - LONDÝN - MADRID 

V rámci ročníku 2017/2018 proběhnou výstavy v Turíně, Miláně, Londýně, Madridu a v Praze. Vybraná díla mladých umělců budou k vidění právě u nás v Galerii Českých center od 3. do 20. dubna 2018!

 

Vítězové a finalisté byli vyhlášeni v listopadu loňského roku v rámci jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů umění v Itálii, Artissima Turín. Poté následovala prezentace tvorby ve Velké Británii na London Art Fair. Nyní se výstavy přesouvá z Londýna do Prahy a další jarní zastávkou má být Madrid. 

Kmenovým partnerem CBM je České centrum Milán, které se podílí na přípravách události. Podle ředitelky AreaCreativa 42, Karin Reisové je: "Umožnění konfrontace umělecké tvorby v mezinárodním kontextu jedním ze stěžejních momentů pro jakýkoli umělecký obor. V tomto směru se České centrum v Miláně snaží vyvíjet projekty a spolupracovat s místními italskými partnery. Díky tomu se pro české umělce otevírá jedinečná příležitost účastnit se výstav a akcí s mezinárodním přesahem, rozvíjet svůj talent a získávat cenné zkušenosti ze zahraničí"

 

Vybranými umělci jsou:
Cygan Michal (Polsko)

Enrico Tealdi (Itálie)

Giulia Nelli (Itálie)

Břetislav Malý (Česká republika)

Giacomo Menconi (Itálie)

Justyna Adamczyk (Polsko)

Sara Hupas (Polsko)

Sarah Carter-Jenkins (Austrálie)

Alex Ortiga (Itálie)

Niklaus Manuel Gudel (Švýcarsko)

Paul de Flers (Francie)

Lyuben Petrov (Bulharsko)

George Little (Dánsko)

Robyn Day (USA)

Giulio Calamandrei (Itálie)Kurátoři výstavy:

Karin Reis, ředitelka italské asociace AreaCreativa 42
Petr Hájek, ředitel The Chemistry Gallery 

 

 

 

Společně s Area Creativa 42 a The Chemistry Gallery Vás zveme na slavností otevření výstavy ART PRIZE CBM "Forms And Matter Of The Wait" dne 29. března 2018 v 19.00.

 


 

Výstava potrvá od 3. dubna do 20. dubna 2018
po-pá 11-18, so 11-17

V rámci doprovodného programu je plánována beseda s českým umělcem, Břetislavem Malým, který má na svém kontě řadu výstav i ocenění, finalistou CBM se však loni stal poprvé. 


Cena je pojmenována po piemontském, mimořádně talentovaném studentovi Akademie Albertina v Turíně Carlo Bonnato Minelli, který předčasně zemřel ve třiadvaceti letech. Každý ročník je tematicky zaměřen k vybranému Minelliho dílu. Letošní porota, složená z ředitelky asociace Area Creativa 42, Karin Reisové, historika umění Antonia D´Amico, ředitelky London Art fair, Sarah Monk, ředitelky Galeria Blanca Solo v Madridu, Blancy Solo, ředitele italského uměleckého časopisu Exhibart, Federica Pazzagli, kurátora Akademie LABA Alberta Mattia Martini a kurátora Galerie NOD Pavla Kubese, vybrala nelehké téma "Formy a materiály očekávání"

Místo konání:

Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Datum:

Od: 3.4.2018 11:00
Do: 20.4.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 21.3.2018 11:55:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala