Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.1.2009 - 30.1.2009

BERNARD LESAING / ČESKÉ TVÁŘE A KRAJINY

České centrum Praha připravilo pro začátek nové sezóny výstavu, která symbolicky přenáší předsednictví z francouzské půdy na českou.

Výstava České tváře a krajiny vznikla ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a představí soubor fotografií francouzského umělce Bernarda Lesainga.

Francouzský fotograf reportér a autor mnoha děl a publikací Bernard Lesaing vytváří ve svých projektech rozsáhlé reportáže na místní i mezinárodní témata. V projektu České tváře a krajiny se zaměřil na zachycení autenticity českého uměleckého prostředí. Během svého tříletého hledání, vytvořil Lesaing velmi citlivý a v mnohém originální fotografický příběh, v němž se mísí portréty umělců, krajin a momentky. Snílci a rouhači, kteří si v sobě nesou vědomí zanechávání vlastních stop prostřednictvím umění, byli přistiženi v prostředí barokní Prahy, ale také v soukromí jejich ateliérů nebo v kabaretu.

Fotograf Bernard Lesaing vytváří časově rozsáhlé reportáže na místní i mezinárodní témata. Jeho práce jej téměř vždy přivede k cestování po Evropě, kolem Středozemního moře nebo Indického ocenení. Je laureátem mezinárodních cen a držitelem několika stipendií. Jeho fotografie jsou součástí veřejných i soukromých francouzských a mezinárodních sbírek.

12. 1. 2009, 18:00 / Francouzský institut Praha / Prezentace knihy České tváře a krajiny 

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 14.1.2009
Do: 30.1.2009

Organizátor:

České centrum

Datum: 26.1.2009 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala