Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.12.2016 - 30.12.2016

BEZDOMOVCI BEZ CENZURY

Výstava s názvem "Bezdomovci bez cenzury", s podtitulem "25 let bereme bezdomovce, jací jsou" bude k vidění v galerii Českého centra Praha od 2. do 30. prosince 2016.

 

BEZDOMOVCI BEZ CENZURY: 25 LET BEREME BEZDOMOVCE, JACÍ JSOU

Výstava přináší fotografie z prostředí života bezdomovců a jejich vlastní postřehy formou vzkazů. Jan Přerovský fotil bezdomovce, kteří využívají služby NADĚJE. Martin Pokora vytvořil soubor fotografií z veřejných míst, kde bezdomovci přežívají. Poznejte atmosféru ztráty střechy nad hlavou a připojte svůj vzkaz i vy.

 

Klienti *NADĚJE
Jan Přerovský, fotograf
Martin Pokora, fotograf

 

NADĚJE je česká nezisková organizace. Poskytuje pomoc lidem ve stáří, bez domova, zdravotně handicapovaným a ohroženým dětem a mládeži. Vznikla v roce 1990 a dnes působí ve 23 městech České republiky. V Praze je jedním z největších poskytovatelů sociálních služeb lidem bez domova. (www.nadeje.cz)

Jan Přerovský klade ve fotografování důraz na detail, který má ovšem vystihnout celkový pocit, jde mu o nadčasovost a zachycení člověka v jeho prostředí netypickým způsobem.  V této linii vytvořil i příběhy středisek NADĚJE v Praze. (www.janprerovsky.com)

Martin Pokora se ve svých fotografiích zaměřuje na člověka, snaží se zachytit atmosféru a náladu. Tak také vznikla série snímků lidí bez domova v terénu, projekt, během jehož realizace úzce spolupracoval s terénními pracovníky NADĚJE. Motivací k fotografování je snaha po sobě něco zanechat. (www.martinpokora.cz)

Místo konání:

Datum:

Od: 2.12.2016
Do: 30.12.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 13.10.2016 14:03:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala