Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.3.2017 - 31.3.2017

Česká kulturní krajina v Galerii Českých center

Měsíc březen bude v Galerii Českých center v Praze věnován projektu se zaměřením na českou krajinu, její krásu, ochranu a udržitelnost. Návštěvníci si budou moci prohlédnout velkoformátové fotografie české krajiny od Jana Šmída, prezentaci chráněných krajinných oblastí a chybět nebude ani kousek živého lesa, mechové obrazy a netradiční model České republiky.

Výstavu doplní také přednášky, workshopy, promítání filmových dokumentů a tematická prodejní galerie (BeWooden, Lípa, Petit Expedition, Ruční papírna Velké Losiny, Woowa). Záměrem projektu je otevřít v Galerii Českých center prostor pro vzájemné setkávání, komunikaci a networking napříč celou Českou republikou.

Primárním posláním Českých center je efektivní zahraniční prezentací České republiky posilovat její dobré jméno ve světě. Účelem Českých center je zajišťovat zahraniční prezentaci České republiky především v oblasti kultury, vědy a techniky, obchodních příležitostí a podpory vnějších ekonomických vztahů ve spolupráci se státními i nestátními subjekty směrem k rozvoji jejich aktivit v zahraničí, jež jsou v souladu se zájmy České republiky.

Hlavní aspekty své činnosti přinášejí Česká centra také do České republiky prostřednictvím Galerie v Rytířské ulici.

Generální ředitel Jan Závěšický: „Výstavní prostory v Galerii Českých center budeme nadále využívat především pro prezentaci české i reciproční zahraniční umělecké scény. Kromě toho chceme iniciovat také projekty vzájemně propojující kulturu, kreativitu, národní identitu, obchod a proexportní aktivity naší země. V Galerie Českých center nabídneme prostor začínajícím i renomovaným umělcům, kreativním startupům i tradičním obchodním značkám, turisticky atraktivním místům i méně známým lokalitám.  Naší snahou bude ukázat, že naše země má co nabídnout, vznikají zde zajímavé nápady a naši lidé mají v zahraniční konkurenci co nabídnout.

Původní pojmenování prostor bylo v lednu 2017 změněno z Českého centra Praha na Galerii Českých center. „Naší záměrem není konkurovat prestižním uměleckým galeriím a institucím. Galerie v Praze má doplňovat a prezentovat naši hlavní činnost v zahraničí, otevírat prostor pro vzájemnou diskuzi, networking a spolupráci při prosazování dobrého jména České republiky ve světě“ dodává generální ředitel Jan Závěšický.

Úvodní foto: Jan Šmíd

 


 

DOPROVODNÝ PROGRAM - Vstup je volný!

22. 3. 2017 od 16.00 Workshop Česká kulturní krajina – dílna ručního papíru 

První z plánovaných workshopů připravila Ruční papírna Velké Losiny, která v rámci své tvůrčí dílny přiblíží technologii tvorby ručního papíru, kterou si mohou zájemci vlastnoručně vyzkoušet na místě. Sledujte událost na FB.

27. 3. 2017 od 17.00 Dům přírody - nový trend v ochraně přírody

Srdečně vás zveme na zajímavou přednášku o projektu Dům přírody v podání RNDr. Lenky Šoltysové z AOPK ČR. Tematický večer navazuje na řadu doprovodných programů výstavy v Galerii Českých center Česká kulturní krajina. Sledujte událost na FB.

29. 3. 2017 od 16.00 Jan Šmíd: Tajemství fotografování denní a noční krajiny

Unikátní workshop k multi-žánrové výstavě je zaměřen na fotografování denní i noční krajiny a jeho specifika spolu s praktickými ukázkami a povede jej uznávaný a v této oblasti mimořádně zkušený fotograf Jan Šmíd. Sledujte událost na FB.


 

Partneři projektu Česká kulturní krajina:

  


 

 

 

© Jan Šmíd

 

 


 

Galerie Českých center / The Gallery of the Czech Centres

Rytířská 31, Praha 1

Otevřeno pondělí – pátek 11–18 | sobota 11–17 / Opening hours Mon–Fri 11 am–6 pm | Sat 11 am–5 pm

Těšíme se na viděnou / We look forward to seeing you

 

Místo konání:

Datum:

Od: 3.3.2017
Do: 31.3.2017

Organizátor:

České centrum

Datum: 24.2.2017 16:23:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala