Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.5.2010 10:00 - 17:00

ČESKÁ REPUBLIKA / SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Přijďte se podívat na novou prezentaci České republiky v zahraničí! Jednodenní výstavu v Českém centru Praha připravilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Česká centra.

Novou prezentaci České republiky vytvořilo pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR duo českých výtvarníků - Michal Cihlář a Veronika  Richterová. Jedná se kolekci fotografií s tématem symbolu srdce z různých míst České republiky pořízených během období pěti let. Jejich prostřednictvím představují autoři zemi především „srdcem“ a „obrazem“, s jemnou ironií a v nečekaných souvislostech.

Výtvarná dílna: 10.00 – 13.00

S dětmi základních škol bude pracovat Lucie Haškovcová z Galerie Hlavního města Prahy. Návštěvníci všech věkových kategorií budou mít možnost se kreativně vyjádřit: Co pro vás znamená srdce? Jak vnímáte ČR? Jsme opravdu srdcem Evropy?

Tisková konference: 13.00

Na tiskové konferenci pro odbornou veřejnost vystoupí zástupci Ministerstva zahraničních věcí – vrchní ředitel Sekce ekonomicko-prezentační Pavel Kafka, ředitel Odboru kultury, prezentace a komunikace Tomáš Pernický a generální ředitel Českých center Michael Pospíšil. Ten bude informovat o programových prioritách Českých center pro příštích šest měsíců. Přítomni budou i autoři výstavy Michal Cihlář a Veronika Richterová.

Výstava, která je k vidění od 10:00 do 17:00, je otevřena pro širokou veřejnost. Každý návštěvník navíc obdrží malý dárek od partnera akce, Prague Food Festivalu.

Místo konání:

Datum:

14.5.2010 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 10.5.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala