Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.12.2016 17:00

ČESKÉ KOŘENY / LENKA STORZER Z KANADSKÉ VICTORIE V PRAZE

V pátek 16. 12. od 17:00 si vás dovolujeme pozvat do Českého centra Praha na besedu s českou osobností žijící v Kanadě - Lenkou Storzer. Pořad moderuje Martina Fialková, spoluautorka cyklu České kořeny.

 

Hostem besedy v Českém centru bude jedna z filmových osobností cyklu České kořeny.

Doma jí říkali Alenko, v Kanadě, kam emigrovali v roce 1968 s mužem Edou, své jméno zkracuje. Lenka Storzer je výrazná postava české krajanské komunity v Britské Kolumbii. Její firmu Czech-Books, internetové knihkupectví, znají čeští knihomilové z Kanady, USA ale i z dalších zemí.

Ve Victorii, kde žije, pro zdejší Čechy zorganizovala už ledacos, včetně koncertu Václava Neckáře. Její postoj k rodné zemi a její kultuře by se snad dal nazvat „realistickým vlastenectvím“.  Pro toto vše a zejména pro neutuchající energii stále něco smysluplného dělat se stala kandidátkou na českou honorární vicekonzulku ve Victorii. Krom toho je matkou dvou úspěšných synů a milující moderní babičkou – ovšem, že v džínách a teniskách, často za volantem svého jaguáru. V létě 2015 se stala i jednou z hrdinek filmového dokumentu České kořeny, natočeného s několika dalšími významnými krajany ve Vancouveru a ve Victorii. Za kamerou stál Tomáš Kubák, který následně sestříhal dvoudílný film, věnovaný celkem devíti výjimečným osobnostem a jejich rodinám. Dokument v produkci spolku České kořeny měl svoji pražskou premiéru za účasti kanadského velvyslance Otto Jelinka v červnu. Premiéry v místech natáčení, ve  Vancouveru a Victorii se konaly v září. Nyní se s jednou z jeho aktérek, paní Lenkou Storzer, můžeme osobně setkat i v Praze v Českém centru 16. 12. (17 – 19 hod.) a také v Kyjově 19. 12., kde se uskuteční moravská premiéra dokumentu. 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

16.12.2016 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 14.11.2016 13:02:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala