Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.1.2017 - 31.1.2017

ČESKÉ UMĚNÍ SKLA / CONCERTO GLASSICO

První lednová výstava patří přehlídce sklářského umění s podtituem „Skleněné rozhovory“, která představí díla českých sklářských osobností na fotografiích prof. Miroslava Vojtěchovského, práce studentů sklářské školy v Novém Boru a nejobdivovanější díla Concerto Glassico 2016. V galerii Českého centra Praha k vidění od 6. do 31. ledna 2017.

Spolupráce Českých center na projektu Concerto Glassico je jedním z příkladů jak podporovat české kulturní a kreativní průmysly a pomáhat při jejich prosazování na domácím i mezinárodním trhu. Je ukázkou fungování ekonomické diplomacie v praxi.

Concerto Glassico je projekt na podporu českého sklářského a bižuterního průmyslu a prezentace České republiky se zvláštním zaměřením na Prahu a tradiční centra sklářské a bižuterní výroby. Concerto Glassico je komplexní, odvětvovou prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu ve všech souvislostech. Poprvé se tento projekt představil široké české i zahraniční veřejnosti návštěvnické veřejnosti v roce 2014 v Toskánském paláci v Praze pod patronací Ministerstva zahraničních věcí ČR. Pro velký úspěch se z něj stalo pravidelné bienále a už v roce 2016 Concerto Glassico ukázalo že je schopno vykročit do světa a vytvářet předpoklady pro účinnou podporu exportních možností a naplňování komerčních cílů. Cílem projektu je vytvářet marketingovou platformu pro sklářské firmy, školy, výtvarníky, zvýšit povědomí o českém skle a bižuterii a zviditelnit současný potenciál, jedinečnost a kvalitu, které tato odvětví českého průmyslu představují.

Prezentace v Českém centru v Praze navazuje na úspěšnou výstavu, která se v roce 2016 po dobu 3 měsíců konala v Toskánském paláci v Praze. Jejím základním motivem je fotografické setkání s díly vynikajících výtvarníků, s osobnostmi českého sklářství, které svým myšlením, souborem vlastností, jednáním a výsledky své práce ovlivnily vývoj sklářského umění a přispěly k osobitosti a vysoké úrovni českého sklářství. Fotografickou část výstavy „Skleněné rozhovory“ autora prof. Miroslava Vojtěchovského skvěle doplňují práce studentů sklářské školy v Novém Boru.Tyto práce dokazují, že bude-li naše sklářské školství řádně podporováno, nemusíme mít o budoucnost českého skla obavy.

  

 

 

 


"Je velikým potěšení představit také tři nejobdivovanější díla z výstavy Concerto Glassico 2016, kterými jsou na základě ohlasů z knihy návštěvníků „Zrození života“ prof. Vladimíra Kleina, „Vlna“ prof. Jaroslava Svobody a „Korunovační klenoty krále Karla IV.“, které vytvořil Jiří Pačínek. Pro návštěvníky jsou připraveny AV interaktivní programy a pro ty, kteří si budou chtít vyzkoušet živou práci sklářů bude připravena tvůrčí dílny kde si mohou vytvořit pod dohledem odborníků vlastní bižuterii nebo skleněné vitrážky Skloartu z Lubence."

 


Doprovodný program

11. 1. 2017 15–18.00 WORKSHOP VYTVOŘTE SI VLASTNÍ VITRÁŽ
19. 1. 2017 11–18.00 WORKSHOPY VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ŠPERK & VYTVOŘTE SI VLASTNÍ VITRÁŽ

 


Vybraná díla Concerto Glassico 2016

 
Bořek Šípek

 
Miluše Roubíčková

 
Jiřina Žertová

 
Pavel Ježek

 
Jaroslav Bejvl

 
Václav Cigler

 
Jaroslav Svoboda 

 
René Roubíček

 

 Vladimír Procházka

 Pavel Hlava

 Jiří Šuhájek

 


Výstava bude pro veřejnost otevřena 6. 1. 2017 a potrvá do 31. 1. 2017. Otevírací doba ve všední dny je od 11.00 do 18.00 a v sobotu od 11.00 do 17.00. Vstup na výstavu je volný.

 

Místo konání:

Datum:

Od: 6.1.2017
Do: 31.1.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 28.11.2016 17:09:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala