Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2016 18:30

DEN POEZIE / ŽIJEME TU S VÁMI – A PÍŠEME ČESKY

Neděle 27. listopadu od 18.30 bude patřit závěrečnému večeru letošního 18. ročníku festivalu Den poezie - tentokrát na téma "Žádný člověk není ostrov".

 

 

Závěrečný večer letošní edice festivalu Den poezie:
Žijeme tu s Vámi – a píšeme česky

Jestli Milan Kundera, Petr Král a Patrik Ouředník píšou francouzsky, Srbka Jelena Ćirićová, Slovinka Alena Jensterle-Doležalová, Chilan Jorge Zuňiga Pavlov a Rumun Mircea Dan Duta píšou česky a rádi by nám vysvětlili proč.

Čestní hosté večera: Vít Janota, jeho poezie a jeho saxofon.

Téma letošního ročníku festivalu Den poezie Žádný člověk není ostrov bylo inspirován verši anglického renesančního básníka Johna Donnea, které napsal roku 1624: „Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu…” O festivalu Den poezie

Festival Den poezie se každoročně koná v desítkách měst celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi. Přitom před 17 lety šlo o pouhý jeden den, den narození Karla Hynka Máchy, které si každoročně připomínáme 16. listopadu. V rámci Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro Vás připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce. Na většinu akcí festivalu je vstup zdarma.

Více o festivalu Den poezie naleznete zde.

Místo konání:

Datum:

27.11.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 17.10.2016 11:38:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala