Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2010 10:00 - 16:00

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

České centrum Praha se v pátek 24. září připojí k letošní oslavě Evropského dne jazyků.

České centrum Praha pro tuto příležitost přichystalo KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM uměním inspirované současnou výstavou Česká republika na EXPO 2010. Zájemce kromě prohlídky výstavy, diskuze, kreslení a malování čeká i stavění dřevěných pagod, se kterými slavilo divadelní sdružení V.O.S.A. mezi šanghajskými dětmi velký úspěch. O zbytek zábavy se jako vždy postará Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

Výtvarná dílna je určena pro všechny typy škol, pro rodiče s dětmi i pro ostatní zájemce všech věkových kategorií! VSTUP JE JAKO VŽDY ZDARMA.  

Dále bychom vás rádi pozvali do Language Cafe, kde si můžete pocvičit cizí jazyky. Občerstvení a cizojazyčná zábava zajištěna. Kavárna Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1.

Rok 2001 prohlásila Rada Evropy za Evropský rok jazyků. Od té doby se také každý rok 26. září slaví Evropský den jazyků ve 45 členských zemích Rady Evropy. Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami. Ve stále více se globalizující společnosti znamená ovládání cizích jazyků větší šance – šance na práci, šance při studiu, šance na lepší život jak ve vlastní zemi, tak i v jiných částech světa.

Celý program, soutěž, kvíz a on-line hry najdete na oficiální stránce Evropského dne jazyků ZDE.

Místo konání:

Datum:

24.9.2010 10:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 20.9.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala