Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2011 18:30

INVENTURA / DOBÝVÁME VEŘEJNÝ PROSTOR II

Pokud jste propásli seznámení s prací a filmovou tvorbou občanského sdružení Inventura, Americké centrum vám nabízí druhou šanci!

Ve snaze vydobýt tvorbě mentálně postižených autorů odpovídající prostor vás zveme do amerického centra na vernisáž výstavy Aleše Koudely, divadelní workshop a  filmovou projekci, které vznikly pod taktovkou občanského sdružení Inventura. Připraveno ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických.

Aleš Koudela, který tvoří pod křídly Inventury, je nadaným fotografem, kterého obzvlášť fascinují detaily. Jen obtížně se vzdává svých dvou hlavních zálib - Harryho Pottera a vesmíru. Jejich originálním propojením vytvořil jeden z nejoblíbenějších filmů z inventurní produkce - Jak se Aleš potkal s Harry Potterem.  

Občanské sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. Více informací: www.inventura.org  

 VSTUP ZDARMA!

Akce probíhá jako součást programu Českého centra Praha ARCHA POMOCI.

 ARCHA POMOCI

 

Místo konání:

Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1

Datum:

27.1.2011 18:30

Organizátor:

České centrum

Datum: 12.1.2011 18:48:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala