Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.5.2011 19:00

ISABELLE CARVALHO, BRACO DE FERRO / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Braco de Ferro je nezávislý autorský ediční projekt, koordinovaný umělkyní Isabel Carvalho a grafikem Pedro Norou z Portugalska. V anglickém jazyce.

Od roku 2007 redakční tým Braco de Ferro hledá v každé knize cestu k veřejné a politické činnosti.

Přednáška je součástí Oldschool koncept storu s názvem Zavíráme za 21 dní.  Jedná se o mezinárodní kulturní událost, zahrnující módu, knihy, časopisy a odborné přednášky. K vidění bude od 9. do 30. května 2011 v galerii CZECHDESIGN.CZ.

S nápadem uspořádat časově omezený koncept store přišlo designérské trio Oldschool (Hana Váňátková, Adam Uchytil a Pavel Brejcha). Tento projekt umožňuje českému publiku srovnání na mezinárodním poli vizuální komunikace, grafického designu a fashion designu.

Centrum celého dění a hlavní prodejní expozice bude po dobu 21 dnů v galerii CZECHDESIGN.CZ ve Vojtěšské ulici 3 na Praze 1. Otevřeno bude vždy od 13:00 do 20:00 hodin. Můžete zde zhlédnout či zakoupit kousky berlínské fashion-street značky Starstyling Berlin či kolekci v lehce komixovém duchu od Lenky Sršňové ze Slovenska. Z domácí scény budou zastoupeny značky Katarze s intimni dámskou módou, Dark a Yes a jejich ležérně punkové oděvy a luxusní kožené kabelky a doplňky od značky Ether. Skupina Oldschool bude prezentovat svou unisex world class kolekci a doplňky.

Druhá část expozice je věnovaná nezávislým nakladatelstvím a časopisum z celého světa o jejichž výběr se postaral Adam Uchytil. „Jediný klíč při výběru je můj vkus, nejvíce jsem však bral v úvahu celkový koncept, formu, tisk a typografii jednotlivých knih, časopisu a fanzinů".

Více informací o projektu ZDE.

Místo konání:

Datum:

19.5.2011 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 28.4.2011 17:09:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala