Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.10.2016 18:00

IZRAELSKÝ STREET ART: DEDE & NITZAN MINTZ

Ve čtvrtek 6. 10. vás zveme do Českého centra Praha od 18.00 na přednášku o izraelském street artu, kterou představí přední osobnosti této umělecké tvorby Dede a Nitzan Mintz.

Zveme vas na přednášku o izraelském street artu a setkání s dvěma předními telavivskými umělci - Dede a Nitzan Mintz, kteří představují významnou tvůrčí dvojici a v říjnu budou působit v rámci rezidence v Kolektivu Petrohradská v Praze. Akce se  koná 6.10. 2016 od 18 hodin v Českém centru Praha v Rytířské 31.

Dede je jedním z nejviditelnějších současných telavivských umělců, který tvoří ve veřejném prostoru již od roku 2006. Svými projekty reaguje nejen na proměnu města a urbanismus, ale i na společenská a osobní témata. Nejznámějším Dedeho symbolem je náplast a často je označován jako Dede Bandaid. Význam jednotlivých náplastí se mění podle místa, je ale zároveň univerzální náplastí na rány, které každý máme. Na různých místech Tel Avivu se objevují jeho obří zvířata, ale i značky a symboly, které reagují na tvar budov, stavební boom nebo připomínají již neexistující místa. Jeho dosud největším dílem je tzv. Dolfinarium.

Oficiální stránky umělce naleznete zde.

Nitzan Mintz je izraelská umělkyně a básnířka, která studovala výtvarné umění a kreativní psaní na Minshar College v Tel Avivu. Stejně jako Dede tvoří zejména ve veřejném prostoru. Její básně jsou osobní, ale i aktivistické. Jsou psané s naléhavostí verbálně a vizuálně vyjádřit myšlenkové pochody v reakci na okolní svět, politické dění a společenské problémy. Její díla jsou nejvíce koncentrovaná v jižním Tel Avivu, v místech známých prostitucí a kriminalitou. Nitzan vystavuje i v galeriích, účastnila se několika skupinových výstav např. v Nahum Gutman Museum v Tel Avivu, Neurotitan Gallery v Berlíně, Wilton's Hall v Londýně a řadě dalších.

Oficiální stránky umělkyně naleznete zde.

 

Svoji pražskou tvorbu v Petrohradské společně představí 22.10. 2016 v JednaDvaTři Gallery. FB událost naleznete zde


České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Petrohradská Kolektiv a Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze zajistilo rezidenci tří mladých izraelských umělců, kteří budou působit v Praze během tohoto září a října v rámci projektu Petrohradská 1. 2. 3. Smyslem rezidence je představit českému publiku izraelskou tvorbu a propojit umělce z obou zemí.

Během rezidencí proběhnou tyto doprovodné akce:
24. - 28. 9. 2016: Festival ilustrace LUSTR, Cihelná 7 - Geffen Rafaeli vystaví Dailydoodlegram
27.9. 2016: JednaDvaTři Gallery, Petrohradská 13 - závěrečná výstava rezidence Geffen Rafaeli
6.10. 2016: České centrum Praha - přednáška o izraelském street artu a tvorbě Dede a Nitzan Mintz
22.10. 2016: JednaDvaTři Gallery, Petrohradská 13 - závěrečná výstava rezidence Dede a Nitzan Mintz

 

  

FACEBOOKOVOU UDÁLOST NALEZNETE ZDE.

Místo konání:

Datum:

6.10.2016 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 13.9.2016 13:37:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala