Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2009 19:30

KONCERT JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA

Rádi bychom vám doporučili koncert orchestru JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA, který si předsevzal zprostředkovat vzájemnou spolupráci mladých hudebníků z Čech, Německa a z Polska.

Ilustrační foto: Salvatore Vuono 

Junges Klangforum Mitte Europa se snaží hudební cestou přispět ke smíření a porozumění tří národů: Polska, Česka a Německa. Cílem Junges Klangforum  Mitte Europa není jen podporovat vynikající hudebníky v mezinárodním orchestrálním společenství, nýbrž také posílit otevřenost a vědomí odpovědnosti mladé evropské generace.  Podnět k založení tohoto nového hudebního tělesa vzešel od prezidenta Spolkové republiky Německa Dr. Richarda von Weizsäckera, který tak současně s prezidentem Lechem Wałesou a Václavem Havlem převzal záštitu nad orchestrem. Za svůj politicko-kulturní přínos byl orchestr vyznamenán Praemium Imperiale a cenou Zeitstiftung.

Rok 2009 je pro Junges Klangforum Mitte Europa rokem několika jubileí. Orchestr oslaví své pětileté jubileum a k této příležitosti pořádá koncertní turné, které připomene pád berlínské zdi před dvaceti lety. Jednotlivé koncerty budou uvedeny v Polsku, Čechách a v Německu, v koncertních síních měst-Swidnica, Wroclaw, Teplice, Praha a Berlín. Na programu bude - v rámci oslav autorova jubilejního roku - zřídka uváděná předehra k Pohádce o krásné Meluzíně od Mendelssohna Bartholdyho či symfonická báseň významného polského skladatele Mieczysława Karłowicze, která byla na program zařazena u příležitosti 100. výročí jeho úmrtí. Mladý skladatel a hráč na bicí, Johannes Fischer, vítěz soutěže ARD a Německé národní soutěže, uvede pro Junges Klangforum Mitte Europa vlastní skladbu pro orchestr a bicí, kterou tak představí ve světové premiéře. Na závěr zazní několik vybraných části ze Smetanovy Prodané nevěsty.

Koncerty se v České republice uskuteční 23. března v 19:00 hodin v Teplicích, Domě kultury Teplice a 24. března v 19:30 hodin v Praze, ve Smetanově síni Obecního domu.

Koncerty se konají v rámci Českého předsednictví v Radě EU, pod záštitou ministra kultury ČR Mgr. Václava Jehličky, hlavního města Prahy a primátora města Teplic Jaroslava Kubery.

Více o orchestru naleznete ZDE.

Místo konání:
Datum:

12.3.2009 19:30

Organizátor:

Junges Klangforum Mitte Europa

Datum: 27.2.2009 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala