Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2010 18:00

KOREJSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD

Zajímá vás, jak vypadá tradiční čajový obřad? Přijďte do Českého centra Praha, kde nám ho předvedou čajoví mistři z čajové školy na Kampě Čajomír.

Ilustrační foto: Jens Ohlig, Wikipedia

Tato akce je součástí doprovodného programu k výstavě SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE, která představuje dvě japonské umělkyně Kóro Jonemoto a Šizue Morioka a ukazuje toto tradiční japonské umění v současném světle. Obě umělkyně jsou členkami největší kaligrafické asociace Sogen Šdo-jak. Jsou držitelkami mnoha prestižních ocenění a v současné době působí i jako porotkyně v kaligrafických soutěžích. Japonskou kaligrafii – ŠO – považují nejen za tradiční, ale také za moderní umění. Šíření kaligrafie ŠO do zahraničí považují za své poslání.

ČajoMír je občanské sdružení pro podporu čajové kultury se zaměřuje na realizaci projektů, které ukazují čaj jako nápoj rozmanitých forem a podob z celé naší planety. Prvním projektem je ČajoMír fest, který mapuje Evropské profesionály i nadšence v přípravě čaje a prezentuje ortodoxní styly z celého světa, společně s bohatým doprovodným programem. Naší snahou je nezávisle prezentovat a propojovat subjekty i jednotlivce z oblasti čajové kultury.

Více o čaji a o sdružení ČajoMír naleznete ZDE.

Místo konání:

Datum:

1.12.2010 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 20.10.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala