Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.2.2010 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / KRAJINA!

Přijďte si během dne pohrát s abstraktními fotkami krajiny od Tomáše Bicana! Výtvarnou dílnu pro České centrum Praha připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

Tomáš Bican absolvoval v roce 1996 Pražskou fotografickou školu. Od jejího ukončení působí jako fotograf na volné noze. Začínal fotografiemi pražská periferie, odkud se jeho zájem přesunul i do jiných míst světa. Jeho tvorbu lze rozdělit do několika tvůrčích fází, která charakterizují rozdílné fotografické techniky. Nejprve tvořil kinofilmovým přístrojem a používal filmy s vysokou citlivostí. V této době vznikla převážná část úspěšného cyklu snímků Prahy s názvem Město, za něž získal ocenění v soutěžích Praha fotografická a Czech Press Photo. Projekt Město byl v roce 2006 představen v Galerii Václava Špály a následně v několika zahraničních galeriích. Pro další životní etapu byly typické panoramatické fotografie pořízené fotoaparátem Noblex.

Výstava Krajina! obsahuje dvanáct černobílých velkoformátových fotografií pořízených středoformátovým přístrojem Hasselblad. Přestože byly - vedle Evropy - pořízeny i ve vzdálených a exotických zemích, jakými jsou Indie nebo Brazílie, nejedná se o snímky dokumentární. Tomáš Bican klade důraz především na výtvarnou kvalitu díla s příklonem k abstrakci. Výstava volně navazuje na projekt Město a uzavírá jeho „čtvercové” období.

Součástí výstavy je projekce seskládaná z autorovy dosavadní tvorby.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

 

 


Místo konání:

Datum:

5.2.2010 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum

Datum: 25.1.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala