Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.5.2010

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN II.

Druhá ze série výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

Cyklus dílen s názvem KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN jsme přichystali pro všechny školy, které chtějí poskytnout svým žákům možnost navštívit zajímavou výstavu a přitom se dozvědět něco o současných globálních otázkách. Součástí Kreativních pondělků je výtvarná dílna spojená s interaktivní výstavou Orbis pictus aneb… Leporelohra a prezentace s diskusí o prioritách OSN ve světě.

V průběhu 90 minutového programu bude žákům nabídnuta škála zajímavých činností. Poslechnou si vybrané kapitoly z knihy Abeceda OSN v podání vybraných hostů, poté bude následovat diskuse o práci, poslání a aktuálních prioritách OSN. Na závěr budou mít žáci prostor pro vlastní umělecké vyjádření v rámci výstavy Leporelohra za účasti jednoho z jejich autorů. 

Začátky dílen jsou v 10:00, 12:00 a 14:00. Kapacita jednoho workshopu je max. 40 dětí. Rezervace míst nutná! VSTUP ZDARMA.

Workshopy jsou součástí doprovodného programu k výstavě LEPORELOHRA, která vznikla pod vedením Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Hlavním médiem Leporelohry je papír, který je představen nejenom jako záznamové médium, ale především jako plocha pro obraz, jako zvukový nástroj, jako kinetický objekt. Děti i dospělí jsou vyzýváni k tomu, aby se do výstavy aktivně zapojili - mohou si hrát, kreslit, muchlat, stříhat, protrhávat a trhat.

Partnery projektu jsou organizace Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

Místo konání:

Datum:

24.5.2010

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 21.5.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala