Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.7.2010 - 28.8.2010

LINES AND FRAMES

Zveme vás na výstavu LINES AND FRAMES, pod jejíž názvem se skrývají dvě samostatné výstavy umělců Federica Solmiho a Floriana Gronda.

Výstavu LINES AND FRAMES připravila Galerie Vernon.

FEDERICO SOLMI / DOUCHE BAG CITY

Federico Solmi (1973, Boloň, Itálie) Federico Solmi žije a pracuje v New Yorku. Ve svých výstavách, které často kombinují výmluvné instalace různých médií jako je video, kresba, mechanické sochy a malby, používá světlé barvy a  satirickou estetiku k vyjádření distopické vize naši současné společnosti. Neuctivé, surealistické a sexuálně explicitní - videa a práce Federica Solmiho jsou takové jako on sám: extravagantní, neurvalé a ironické.

FLORIAN GROND / THE FINE LINE

Florian Grond (1975, Graz, Rakousko) Florian Grond představí na své pražské výstavě 3 práce s názvy „Knitting dreams“, „Hilbert02“ a „Along the line“, jejichž základem je tzv. „Peanova křivka“. Tímto fenoménem se Florian Grond zabývá teoreticky i prakticky již dlouhou dobu. „Peanova křivka“  je matematický koncept, který byl vyvinut již před 115 lety a dnes slouží k mnoha účelům ve vědách využívajících počítačovou technologii, od zpracování obrazu až k databázím. Jejich cílem je redukovat složitá data na co možná nejmenší obsah. Budeme-li brát „Peanovu křivku“  jako metaforu konstrukce reality, můžeme s jejich pomocí pochopit mnoho elementů z výtvarného umění i literatury.

Webová stránka Floriana Gronda ZDE.

 

 

 

  

Místo konání:

Datum:

Od: 23.7.2010
Do: 28.8.2010

Organizátor:

České centrum

Datum: 12.5.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala