Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.1.2011 18:30

LITERATURA S DIALOGEM / TOMÁŠ ZMĚŠKAL

Prvním hostem nového pravidelného pořadu Zdenko Pavelky bude Tomáš Zmeškal, který za svoji prvotinu Milostný dopis klínovým písmem získal v roce 2009 cenu J. Škvoreckého.

 

Tomáš Zmeškal  vystudoval anglický jazyk a literaturu. Pracoval jako tlumočník, lektor, překladatel a odborný asistent na Universitě Karlově. V současnosti pracuje jako středoškolský učitel.  Publikoval v časopise Weles a v anglickém časopise Wasafiri. Jeho první román Milostný dopis klínovým písmem byl publikován v nakladatelství Torst v září 2008. Více informací o autorovi: www.tomaszmeskal.cz.

Zdenko Pavelka - publicista a editor. Glosuje současnou literaturu v Salonu Práva, přispívá do Hostu a Tvaru, na stanici Vltava Českého rozhlasu druhým rokem připravuje v sobotním magazínu výběr z nových knih. Jako editor připravil k vydání monografii Vladislava Merhauta Grafik Vladimír Boudník a jako odpovědný redaktor se podílel na vydání prózy Emila Hakla Pravidla směšného chování, za kterou autor získal Cenu Josefa Škvoreckého. V roce 2010 vyšel v nakladatelství Millennium Publishing jeho knižní rozhovor se spisovatelkou Ivou Pekárkovou Přestřihnout kšandy.

Večer doprovodí harmonikářka Hana Lundiaková.

VSTUP ZDARMA!

Místo konání:

Datum:

20.1.2011 18:30

Organizátor:

České centrum

Datum: 12.1.2011 18:48:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala