Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.2.2017 - 25.2.2017

NADČASOVÉ MĚSTO ISTANBUL & JEHO TVÁŘE

Výstava fotografií tureckého umělce bude k vidění v Galerii Českých center od 3. do 25. února 2017.

 

Město, které nese moudrost stovky let, nadčasový Istanbul… Projekt je výsledkem devíti let práce s cílem zachytit atmosféru jedinečného příběhu Istanbulu – města, které bylo domovem mnoha kultur po celá staletí, a přesto jeho majestátní silueta zůstala nezměněna.

Mezi klíčové prvky fotografického projektu Mustafy Dedeoğlu patří zejména emocionální hodnota snímků, která uchovává zvláštní pojem o čase.

Spíše než na představení moderního vzhledu Istanbulu se tato série fotografií soustředí na zachycení bočních ulic a uliček města, melancholických rysů jeho historických čtvrtí a portrétů obyvatel, kterým tímto autor vzdává hold.

 

Mustafa Dedeoğlu se narodil v Istanbulu v roce 1978.

Po ukončení základního a středoškolského vzdělání v Turecku absolvoval Východní Středomořskou Univerzitu s diplomem v oboru průmyslového inženýrství. Poté se vrátil do svého rodného města Istanbul, kde nyní žije a pokračuje v tvorbě svých fotografických esejí. Poprvé se setkal s fotografií v roce 2006 a časem jeho zájem přerostl v životní vášeň.

Ve svém díle upřednostňuje příběh, který chce vyprávět, a také emocionální hodnotu obrazu a jeho estetické kvality. Každá z fotografií je odrazem jeho osobnosti a filozofie.

Díla Mustafy Dedeoğlu jsou publikována v různých tuzemských i zahraničních fotografických časopisech a své práce představil i na výstavách v Rusku, Španělsku, Srbsku, Kataru, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Řecku, USA, Rumunsku, Litvě, Íránu, Polsku i ve Francii.

Více o umělci naleznete na jeho webových stránkách zde.

Autorem video pozvánky je Mustafa Dedeoğlu.

 

Fotografie ze slavnostní vernisáže, která proběhla 2. února 2017, najdete ve fotogalerii.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 3.2.2017
Do: 25.2.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 3.1.2017 14:34:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala