Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2010 18:00 - 23:00

NOC LITERATURY 2010

Ve středu 12. května 2010 od 18:00 do 23:00 proběhne v Praze již čtvrtý ročník projektu Českých center Noc literatury.

V průběhu jednoho večera budou známé tváře české kulturní scény číst ukázky z nových překladů děl evropských autorů na neobvyklých či běžně nedostupných místech Prahy. Cílem Noci literatury je kreativním způsobem přiblížit pestrost současné literární Evropy a kouzlo velkých i malých literatur.

Dějištěm letošního ročníku bude Malá Strana. Literaturou ožije například podkroví po rekonstrukci čerstvě otevřené Malostranské besedy, Ledeburská zahrada, Muzeum Kampa či Ateliér Josefa Sudka. Návštěvníci se můžou těšit na kvalitní současnou literaturu v podání Jiřího Langmajera, Miroslava Táborského, Marthy Issové, Jaroslava Rudiše či Jana Budaře. Spojením zajímavého textu, atraktivního místa a originální prezentace nabízí projekt jedinečnou atmosféru a neopakovatelný kulturní zážitek pro širokou veřejnost.

Do Noci literatury se zapojí i České centrum Praha, které ve stejný den zahájí novou interaktivní výstavu Petra Nikla a Ondřeje Smeykala Orbis pictus aneb… Leporelohra. Vernisáž za účasti obou výtvarníků začne v 16:00.

---- 

Noc literatury 2010 se koná v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi Svět knihy 2010, kde se návštěvníci budou moci osobně setkat s vybranými autory Noci literatury. Do projektu se aktivně zapojí i významná pražská knihkupectví prodejem knih.

Projekt realizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením zahraničních kulturních institutů EUNIC (European Union National Institutes for Culture). Na základě úspěšné spolupráce iniciované v rámci organizace Noci literatury 2009 se k dvanácti zemím, které během akce představily své současné autory vloni, letos připojí dalších pět. Projektu se tak zúčastní kulturní instituty a kulturní oddělení zahraničních velvyslanectví reprezentující v Praze těchto sedmnáct evropských zemí: Belgie – Vlámsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko a Velká Británie. Každá země představí v rámci projektu dílo jednoho svého autora v novém překladu do češtiny.

Noc literatury 2010 se uskuteční za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR, hlavními partnery jsou EUNIC, ČSOB, Svět knihy a Labyrint revue.

Více informací o Noci literatury naleznete ZDE.  

  

 

Místo konání:

Datum:

12.5.2010 18:00 - 23:00

Organizátor:

Česká centra

Datum: 28.4.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala