Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2018 18:00

OBČANSKÁ (NE)ANGAŽOVANOST

Po debatních cyklech, představených v Českých centrech v Budapešti a Varšavě, budeme diskutovat o percepci demokracie i v Praze!

V rámci mezinárodního projektu "Posilování občanství v zemích V4" proběhne v Galerii Českých center debatní večer na téma Aktivní občanství a občanská participace v České republice a zemích V4

Ve spolupráci s Institutem STEM a Nadací Forum 2000 si položíme otázky, nakolik jsme aktivními obyvateli? Jak rozumíme demokracii? Jaká je motivace občanů participovat v demokratickém procesu? Jak se v tom liší Poláci, Češi, Slováci a Maďaři? 

Pozvánku na diskusi přijal Jan Hartl, zakladatel Ústavu empirických výzkumů. Grigorij Mesežnikov, prezident Inštitútu pre verejné otázky a Bob Kartous z Informačního centra pro vzdělávání

Podkladem k debatě bude prezentace aktuálních zjištění reprezentativního výzkumu veřejného mínění v zemích Visegrádské čtyřky. Tento jedinečný výzkum je podpořený Mezinárodním visegrádským fodnem, který společně realizují Instytut spraw publicznych (Varšava), Political Capital Institute (Budapešť), Inštitút pre verejné otázky IVO (Bratislava) a STEM (Praha). Bližší informace o projektu zde.

 
 

 

Místo konání:

Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Datum:

18.1.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 12.1.2018 11:39:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala