Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2009 10:00 - 17:00

PET ART / TEP ART

Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše! Výtvarnou dílnu k výstavě Veroniky Richterové V PETU TVÁŘE povede lektorka Lucie Haškovcová z GMPH.

Výstava s alternativním úhlem pohledu chce upozornit na fenomén dnešní doby – všudypřítomné petlahve. Plastiky sochařky Veroniky Richterové jsou všechny vytvořeny právě z tohoto kontroverzního materiálu. Od roku 2004, kdy vznikla její první plastika z petlahví, nazývá autorka tato díla PET-ART. Inspirace těchto děl je neuvěřitelně široká, od námětů z živočišné a rostlinné říše, až po náměty civilního a technického charakteru.

 

Součástí výstavy je 17 panelů POCTA PET LAHVI, vytvořených autorskou dvojicí Richterová-Cihlář. Jejich cílem je seznámit diváka poutavou formou se základními fakty týkajícími se petlahví. Každý panel proto obsahuje krátký text na určité téma ( co je PET, způsob výroby petlahví, systém sběru, možnosti opětovného využití, design atd.) K tomu je na panelu vždy postavena do vzájemného vztahu fotografická reprodukce volné plastiky Veroniky Richterové a tzv. „lidového“ petového artefaktu.

 

Dále je možné v naší galerii zhlédnout unikátní sbírku petlahví, NÁRODNÍ MUZEUM PETLAHVÍ, která obsahuje přes 1 500 kusů systematicky uspořádaných vzorků, jak domácích tak zahraničních. Divák zde pozná neuvěřitelně bohatou škálu barev a tvarů a může se názorně seznámit s vývojem designu v tomto odvětví.

 

Workshop je určený především školám, ale v případě vašeho zájmu nás kontaktujte na ccpraha@czech.cz nebo na telefonu +420 234 668 501.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

31.3.2009 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum

Datum: 31.3.2009 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala