Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.4.2009 - 2.5.2009

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ

Výstava českých režisérů, výtvarníků a tvůrců animovaných filmů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa je určena dětem i dospělým.

České centrum Praha pokračuje ve svém půlročním programu věnovanému českému Předsednictví v EU výstavou PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ. Ilustrační obrázky: Michal Žabka (malý), Jan Bubeníček (velký)

Pětici režisérů Michala Žabku, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa spojuje studium na katedře animované tvorby pražské FAMU. Výstava Pět statečných famáků je určena jak dětem, tak dospělým a její součástí jsou loutky, kulisy, kostýmy, rekvizity a výtvarné návrhy. Výsledná koláž je doplněna o fotografie z filmů, ze zákulisí jejich natáčení a filmovou projekcí.  

"Michal Žabka, Václav Švankmajer, Noro Držiak, Jan Bubeníček, David Súkup. Co spojuje tyto mladé a úspěšné muže? Je to katedra animované tvorby na pražské FAMU, kterou tito nevšední a osobití umělci koncem minulého a začátkem tohoto století vystudovali. Páni režiséři se zabývají technikou kresleného, loutkového filmu, 3D počítačové animace a pixilací. Jejich tvorba není příznivcům české školy animovaného filmu neznámá a jejich filmy byly oceněny na prestižních Mezinárodních festivalech animovaných filmů v Japonsku, Brazílii, Francii, Portugalsku, Austrálii, Španělsku, Íránu, USA, Polsku, Taiwanu, Německu, Koreji, Izraeli, Ukrajině i v České republice." Zuzana Povýšilová

Výstava vznikla v produkci Českých center a byla v poslední době představena v New Yorku a v Lodži. Po krátké zastávce v Českém centru Praha poputuje výstava do Bukurešti, Budapešti, Košic, Vídně, Paříže a do Sofie. 

Koncept výstavy, produkce výstavy: Zuzana Povýšilová (Česká centra)
Katalog k výstavě: Zuzana Povýšilová, Jiří Kubíček
---

DOPROVODNÝ PROGRAM

24. – 29. 2009 / PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ VE SVĚTOZORU / Kino Světozor
28. 4. 2009, 18:30 / SOUČASNÝ ANIMOVANÝ FILM / České centrum Praha


Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 22.4.2009
Do: 2.5.2009

Organizátor:

České centrum

Datum: 24.3.2009 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala