Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2009 19:00 - 21.6.2009 1:00

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2009

Zastavte se cestou po pražských muzeích i v Českém centru Praha a nechte si vytvořit vlastní portrét! Fotografovat budou Štěpánka Stein a Salim Issa. Performativní animace Darina Alster.

Foto: Štěpánka Stein a Salim Issa / Little Hanoi

Zároveň si můžete prohlédnout výstavu fotografií čerstvých držitelů ceny Czech Grand Design – Štěpánky Stein a Salima Issy s názvem PORTRÉT. Spolupracující autorská dvojice fotografů Štěpánka Stein a Salim Issa se ve své tvorbě zaměřuje především na subjektivní dokument, portrét, módní a reklamní fotografii a fotografii prací českých architektů a designérů. Výstava Portrét je výběrem ze čtyř větších fotografických souborů Space Cowboys (2002), Národní divadlo (2006), Little Hanoi (2008) a Workers (2009). U všech vystavených fotografií je patrná snaha o překročení hranic klasicky pojímaného portrétu. Děje se tak především díky osobitému stylu, který si oba spolupracující autoři budují a který spojuje prvky módní a stylizované fotografie s výjimečností a jedinečností portrétovaného.

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC již pošesté nabízí netradiční noční prezentaci domácího kulturního dědictví doplněnou bohatým doprovodným programem. Letošní ročník muzejní noci zve nejen Pražany k atraktivní návštěvě širokého spektra kulturních institucí metropole – muzeí, galerií, kulturních památek, a dalších lokalit. Zůstává i centrální idea – tedy vstup a doprava do všech institucí a objektů zapojených do akce zdarma.

Letošní rok se o Pražské muzejní noci otevře více než padesát objektů celkem dvaceti devíti pražských muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Vedle netradiční noční prezentace domácího kulturního dědictví je Pražská muzejní noc charakterizována velkým množstvím unikátních doprovodných akcí, jako jsou filmová a divadelní představení, taneční vystoupení, přednášky, autorská čtení, diskuze, herní aktivity, prezentace unikátních či kuriózních sbírek.

Více informací o Pražské muzejní noci 2009 naleznete ZDE.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 20.6.2009 19:00
Do: 21.6.2009 1:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 1.6.2009 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala