Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2010 18:00

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ I.

Připravili jsme pro vás nový cyklus setkání se soudobými skladateli mladší generace. Prvními hosty budou dva BERGovští skladatelé Martin Hybler a Jan Dušek.

Jací jsou lidé, kteří se dnes věnují „podezřelé“ činnosti komponování hudby? Odkud se berou hudební nápady a jaké šance a prostředky má současná hudba, aby si našla své posluchače?

Na tyto a další otázky se snaží odpovědět série debat s hudebními skladateli mladé generace, které pro České centrum Praha ve spolupráci s orchestrem Berg připravila hudební publicistka Dita Kopáčová Hradecká.

Součástí programu bude vedle neformální diskuse i promítání ukázek z filmů Hladová srdce. Každý návštěvník se může těšit na CD s nahrávkami premiér všech skladeb soutěže NUBERG!

Orchestr Berg je špičkové mladé těleso, které přináší svěží vítr na českou hudební scénu – uvádí divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Tu kombinuje například s divadlem, filmem, baletem, pantomimou, videoartem, výtvarným uměním, vystupuje často mimo tradiční sály. Prostřednictvím pravidelných objednávek nových děl u českých skladatelů především mladé generace pomáhá vytvářet nové hodnoty a investuje do budoucnosti hudby a umění. V současné době má na svém kontě již desítky světových premiér, ale také mnoho českých premiér vynikajících světových autorů. Ke koncertní činnosti orchestru patří vystoupení na mezinárodních festivalech a významných domácích pódiích. Orchestr Berg založil v roce 1995 dirigent Peter Vrábel, který je dodnes jeho uměleckým vedoucím. 

Více o orchestru naleznete ZDE.

Místo konání:

Datum:

27.1.2010 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 11.1.2010 0:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala