Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2015 - 14.3.2015

VSTUPTE MEZI CELEBRITY

Unikátní fotografický projekt Domova důchodců Onšov zachycuje přes 30 osobností české kultury a veřejného života očima obyvatel domova důchodců.

Máte už dost profesionálních fotografií? Chcete vidět slavné tváře tak, jak jste je ještě neviděli? Podívejte se na ně očima důchodců z Vysočiny, kteří se s nimi setkali v šatně, na chodbě, v kavárně i u čaje s vlastnoručně napečenými buchtami. Na unikátní výstavě fotografií z fotografického kurzu Domova důchodců Onšov uvidíte na 30 známých tváří českého divadla, hudby, filmu, vědy i politiky tak, jak jste je ještě neviděli.

Tento zatím ojedinělý projekt vznikl na základě spolupráce Domova důchodců Onšov a občanského sdružení Jedeme dál. Projekt volně navazuje na vzdělávací aktivity DD Onšov, především jeho Univerzitu volného času, která již umožnila seniorům zažít let balónem, studovat a promovat na Karlově Univerzitě nebo se podílet na knize receptů, která oblétla celý svět.
V průběhu jara 2014 bylo pro seniory uspořádáno několik fotografických, teoretických a praktických, workshopů, mimo jiné i na pražské FAMU, kde se učili základům fotografie, zejména fotografii portrétu. Aby si senioři mohli nabyté zkušenosti vyzkoušet v praxi, setkávali se s celebritami, povídali si s nimi a fotografovali je. A z výsledných portrétů vytvořili putovní prodejní výstavu, jejíž výtěžek půjde na nákup elektrického invalidního vozíku pro jednoho z jejich spolubydlících.

Naše motto: Bojujeme proti rezignaci na svůj osud a pro to, aby veřejnost neházela staré lidi do starého železa. My se nevzdáváme, jedeme dál...

Více o projektu se dozvíte zde.

Místo konání:

Datum:

Od: 12.3.2015
Do: 14.3.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 24.2.2015 12:54:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala