Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2016

WINE & ART PRAGUE 2016 V ČESKÉM CENTRU

V sobotu 24. září 2016 se České centrum Praha jako jedna z pražských galerií zapojí do trasy projektu Wine&Art, kde si můžete vychutnat spojení sklenky vína a umění.

 

Wine & Art

Aneb…
….putování podzimní Prahou se sklenkou v ruce po galeriích za uměním a vínem. A zároveň otevírání „ZEMĚ HOJNOSTI“ – celoročního festivalu zážitkové turistiky v regionech.

O projektu Wine&Art

  • Kdo: Spolek Víno a umění (www.vinoaumeni.cz)
  • Kdy: 24.9.2016 od 10 do 17 hodin
  • Kde: v galeriích na Starém městě pražském
  • Co: ochutnávka vína a umění Wine&Art Prague 2016

Ve znamení Karla IV.

Akci zahájí slavnostní průvod Karla IV. a vystoupení divadelního spolku v kostýmech, protože jak známo ani jemu nebylo dobré víno a dobrá gastronomie cizí. Vystoupení se budou konat pro návštěvníky galerií, kteří budou moci putovat se skleničkou a s mapkou trasy v ruce a na zakoupené vouchery ochutnávat víno a umění. V rámci galerií se budou konat také koncerty či setkání s umělci a komentované prohlídky.

Putování po "zážitkových tratích vína a umění" navazuje na tradičný způsob putování po jednotlivých vinných sklepích z vinařských oblastí. Navržená trať se bude křížit a navazovat na sebe - budete si tak moci procházet jednotlivými zastávkami umístěnými v galeriích či muzeích a prohlédnout si výstavu, ochutnat další víno a informovat se v Regionpointu o atraktivitách a poskytovaných zážitcích v jednotlivých regionech ČR.

Česko - Země hojnosti

Letošní ročník se odehrává především v oblasti gastronomických zážitků, regionálních potravin a výrobků, ale půjde i o volnočasové aktivity, které může region nabídnout, tradiční výrobu řemesel, návštěvu ryze českých výrobců a podobně. Cílem akce s puncem značky "Země hojnosti" je otevření nové sezony zážitkové turistiky.

Během tohoto jediného dne můžete využít navržené zážitkové tratě dle mapy na voucheru, nebo si v přestupních uzlech můžete vytvořit trasy vlastní. Nabídku  tratí a galerií naleznete také zde.

O organizátorovi

Spolek Víno a umění je nestátní nezisková organizace založená na podporu světa umění, regionálních vinařů  a k podpoře regionálního cestovního ruchu a gastronomické a zážitkové turistiky. Již organizované akce dokazují, že se tyto cíle daří úspěšně naplňovat (viz fotografie). Pořádané akce navštěvují i osobnosti obchodní, umělecké sféry, podnikatelé i vysoce postavení politici, zahraniční partneři a zástupců krajů, samospráv a zástupci dalších významných institucí.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Místo konání:

Datum:

24.9.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 24.9.2016 10:43:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala