Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Fotogalerie

Zpět do galerie

Jiří Trnka v Bukurešti

Výstava Jiří Trnka - Ve službách imaginace již téměř rok putuje po Českých centrech a zastupitelských úřadech a její nynější zastávka byla v rumunské Bukurešti na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Animest 2012. Výstavu tentokrát doplnily i 4 loutky, zapůjčené ze soukromých sbírek a průřez filmovou tvorbou tohoto významného českého, nejen, animátora.

Loutka Loutka
Výstavu na festivalu animovaného filmu Animest navštívila řada diváků. Výstavu na festivalu animovaného filmu Animest navštívila řada diváků.
Diváci měli jedinečnou příležitost shlédnout i tři nejstarší loutky Jiřího Trnky vůbec Diváci měli jedinečnou příležitost shlédnout i tři nejstarší loutky Jiřího Trnky vůbec
Loutky poutaly velkou pozornost Loutky poutaly velkou pozornost
Výstavu zahájil ředitel Českého centra Bukurešť pan René Kubášek. Výstavu zahájil ředitel Českého centra Bukurešť pan René Kubášek.
Výstava, která mapuje celou tvorbu Jiřího Trnky, byla doplněna i o průřez filmovou tvorbou. Výstava, která mapuje celou tvorbu Jiřího Trnky, byla doplněna i o průřez filmovou tvorbou.
Loutky byly zapůjčeny ze soukromých sbírek a zrestaurovány za podpory festivalu animovaných filmů Anifest. Loutky byly zapůjčeny ze soukromých sbírek a zrestaurovány za podpory festivalu animovaných filmů Anifest.
Všechny panely byly opatřeny rumunskými popisky, takže návštěvníci měli možnost texty o Jiřím Trnkovi číst i v rodném jazyce. Všechny panely byly opatřeny rumunskými popisky, takže návštěvníci měli možnost texty o Jiřím Trnkovi číst i v rodném jazyce.