Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Fotogalerie

Zpět do galerie

Jiří Trnka v Tokiu

Japonské Tokio bylo další zastávkou výstavy Jiří Trnka - Ve službách imaginace. Jak známo, japonské publikum má velkou povědomost o české animaci, ať už se jedná o Karla Zemana, Břetislava Pojara či v neposlední řadě velmi populárního Jana Švankmajera. České centrum Tokio má na propagaci naší animované tvorby nemalé zásluhy. Proto byla výstava Jiřího Trnky v Japonsku jednou z nejúspěšnějších zastávek. České centrum Tokio program doplnilo o filmové projekce vybraných Trnkových filmů, které již od první poloviny roku 2012 běží v rámci oblíbeného cyklu CZECH THE CINEMA. Součástí výstavy a „tokijskou specialitou“ jsou rovněž Trnkovy originální kresby a malby ze soukromé japonské sbírky.

Velkým lákadlem byly tři loutky ze soukromé sbírky, které jsou nejstaršími dochovanými loutkami vůbec. Velkým lákadlem byly tři loutky ze soukromé sbírky, které jsou nejstaršími dochovanými loutkami vůbec.
Loutky byly dominantnou výstavy. Loutky byly dominantnou výstavy.
Výstava byla opatřena japonskými titulky. Výstava byla opatřena japonskými titulky.
Japonské publikum. Japonské publikum.
„Tokijskou specialitou“ byly rovněž Trnkovy originální kresby a malby ze soukromé japonské sbírky.    „Tokijskou specialitou“ byly rovněž Trnkovy originální kresby a malby ze soukromé japonské sbírky.
Loutky a originální kresby a malby - vše zapůjčeno s laskavým svolením soukromých majitelů. Loutky a originální kresby a malby - vše zapůjčeno s laskavým svolením soukromých majitelů.
Návštěvníci z České republiky. Návštěvníci z České republiky.
Výstavu zahájil ředitel Českého centra Tokio, pan Petr Holý, který rovněž vyhotovil veškeré japonské překlady výstavy.         Výstavu zahájil ředitel Českého centra Tokio, pan Petr Holý, který rovněž vyhotovil veškeré japonské překlady výstavy.
Expozici shlédla řada milovníků Jiřího Trnky a české animace. Expozici shlédla řada milovníků Jiřího Trnky a české animace.