Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

MOJE ŽIVOTNÍ PRAVIDLA

Svět Ženy | 18. 10. 2017 | Rubrika: Žena

Radka Neumannová (41) působí čtvrtým rokem jako ředitelka Českého centra v Miláně. Vystudovala obor teorie kultury a na VŠE absolvovala obor mezinárodní politické vztahy. Pracovala v řadě neziskových organizací a kulturních institucí, mimo jiné v Knihovně Václava Havla. V roce 2010 založila zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Indii.

1) Dělat věci naplno a s radostí.
Úspěch pro mě znamená, že mě práce těší. To ve finále přinese výsledky a ocenění.

2) Neztratit nadhled.
Podívat se na věci z širší perspektivy a dohledat si informace z jiných zdrojů mi pomáhá nalézat řešení a udělat si obrázek o situaci, ač je na první pohled nejasná.

3) Hledat příležitosti.
Poznávat nové lidi, propojovat je a tvořit společné cíle je součástí mé práce, která mě nabíjí. Jsem nadšená, najde-li se správná synergie, která vyústí v realizaci projektu. Ať už je to čtení pro děti či velká výstava.

4) Brát život, jaký je.
Přináší radosti i starosti všem lidem na světě.
Po delší pracovní zkušenosti z Indie jsem se naučila vážit si toho, co mám: skvělou rodinu, zdraví a práci, co mě naplňuje. Přes všechny problémy, které mohou přijít, je náš život prostě báječný.

5) Umět naslouchat.
Nejen ostatním (všimněte si, jak si v dnešní době málo povídáme), ale i své intuici. Většinou se nesplete.

6) Zůstat sám sebou.
Mít svůj žebříček hodnot a zachovat si svou integritu zní možná jako vytržené z filozofické eseje od Kanta, ale mně to přináší vnitřní harmonii a nerušený spánek.

7) Dopřát si digitální detox.
Po shonu v práci je stále těžší umět vypnout. Mě to naučil můj malý syn. Když jsem s ním, je to čas bez telefonů, mailů a počítače. Skvěle mi to vyčistí hlavu.

8) Respektovat rozmanitost a učit se z ní.
Můj život, jak rodinný, tak pracovní, je spojen s různými zeměmi a kulturami. Každá z nich má něco, co mě obohacuje. Ať už je to jazyk, kuchyně, umění. Hlavně se nebát jim pootevřít dveře do rutiny našeho života.

9) Umět hledat řešení.
Nepodléhat panice a vymyslet řešení jsem se naučila, když jsem pracovala jako průvodce. Asi největší oříšek byl ztracený turista v chrámovém komplexu v Kandy na Srí Lance, který prostě odešel meditovat.

10) Nebát se riskovat a přijímat výzvy.
Vždy když jsem se rozhodla opustit jistoty, posunulo mě to v životě kupředu. Nebát se využít příležitosti mě postrčilo k mojí dnešní práci a už se těším, co dalšího mi život nabídne.

 


 

---

Svěr Ženy | 18.10.2017 | Rubrika: Žena | Strana: 108 | Autor: Alena Koubová


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: