Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Amerika vlastně přiletěla za mnou

12. 9. 2020 / Přerovský a hranický deník

V době, kdy koronavirová pandemie zavírala hranice, přerovské rodačce a dnes už uznávané mladé výtvarnici Věrce Vybíralové se překvapivě otevřela cesta do velkého světa. Oslovilo ji totiž České centrum v New Yorku, pro které vytvořila originální komiksové stripy.
„Mnozí si stěžovali na nedostatek příležitostí, ale já v minulých měsících pracovala na svých největších projektech,“ říká umělkyně.

Skutečnost, že si její tvorby všimlo České centrum v New Yorku, byla pro ni obrovským překvapením a zároveň životní výzvou. „Ještě v době před krizí jsem si plánovala, že odletím do Ameriky. Jenže pak už to kvůli epidemiologickým opatřením nebylo možné. Tím, že jsem dostala možnost propagovat českou kulturu v New Yorku, tak vlastně Amerika přiletěla za mnou,“ usmívá se Věrka Vybíralová. Komiksové stripy mají propagovat české umění ve světě neotřelým způsobem. „Komiks je výborný prvek, jak zaujmout čtenáře na první dobrou. Má obrovský zásah na velkou cílovou skupinu zaujme mladé i starší lidi. Do bublin se dají navíc vměstnat důležité informace. Forma stripu se dostavila automaticky podlouhlý obdélník je totiž ideální formou na obrazovku počítače,“ líčí.

I když mají komiksové stripy prezentovat naši kulturu především na internetu, jsou v New Yorku i vystavené aby bylo vidět, že České centrum i v nelehké koronavirové době žije. „Mrzí mě jen, že se nemůžu na výstavu svých prací do New Yorku podívat. Snad se mi to podaří,“ podotýká.

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: