Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Česká centra prosazují český design ve světě

Scena.cz, 11. června 2012

Česká centra v zahraničí představují během léta ve Vídni, Bratislavě, Berlíně a Moskvě český design. Pozornost zaslouží například kolekce českých designových šperků a doplňků vyrobená z elektoodpadu, umělecké sklo, představení českých autorských značek v oblasti produktového designu, módy, šperku a grafického designu.

Trash Made (29. 6. - 13. 9. 2012)
České centrum Vídeň ve spolupráci s REMA systém uskuteční projekt Trash Made, který je inspirován fascinujícím mikrosvětem elektrospotřebičů. Na projektu se podílí designérky a umělkyně Anna Kozová, Jana Chaklosh a Linda Čihařová, které z elektroodpadu vytvářejí nejrůznější designové šperky a doplňky.
„Současný český design rakouské publikum dokáže zaujmout, což potvrdila nedávná výstava Nový (zboží) 2011. Tentokrát jsme vsadili na originální šperky a bytové doplňky vyrobené z recyklovaného elektroodpadu. Šperky budou ve Vídni vystaveny v premiéře a prezentovány jsou velmi nezvykle: ve skleněných krabicích a lahvích po vzoru biologických exponátů. Mám radost, že mezi nimi bude i speciálně vytvořená kolekce pro vídeňskou výstavu,“ říká Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň. Projekt Trash Made získal v roce 2009 tři nominace na Výroční ceny Akademie designu České republiky a v roce se Anna Kozová s návrhem Duhových hodin umístila na 6. Místě.

Jakub Berdych: Z letošního konce světa (5.6. - 6. 7. 2012)
České centrum Bratislava pozvalo českého designéra a sochaře Jakuba Berdycha, aby představil svou nejnovější tvorbu z oboru uměleckého skla, jejímž výrazným inspiračním zdrojem je nostalgie za minulostí. Kolekce skla je doplněná o vlněné svetry Lenky Kohoutové, na nichž se objevují Berdychovy skleněné objekty.

Český designSUPERMARKET (6. 6. - 10. 6. 2012).
České centrum Berlín představuje skupinu českých autorů a studií s názvem designSUPERMARKET na prestižním mezinárodním festivalu designu DMY Berlin. Festival se koná již tradičně v prostorách letiště Berlin Tempelhof. Návštěvníci se mohou těšit na české autorské značky v oblasti produktového designu, módy a šperku, jako jsou Qubus Design Studio, Vyrobeno Lesem, Papelote, de-sign.cz, Katarze, Klára Šípková Ether a Leeda.

Foto - autor: archiv

On-line verze článku k dispozici zde.


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: