Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Iva Janžurová si splní sen. Chystá cestu do Jeruzaléma

20. 7. 2019 / Týden.cz

Je na prahu osmdesátky, avšak pro Ivu Janžurovou (78) je věk opravdu jenom číslo. Žije dál svůj velmi aktivní život, pod dohledem lékařů dbá o své zdraví, a protože před časem změnila svůj životní postoj, vyrazí vstříc dobrodružstvím až daleko za hranice České republiky! 
Iva se rozhodla, že si podzim života pořádně užije. Měla čas přemýšlet, což ji prý trochu změnilo. "Já mám teď takové uspořádání v mysli, už trvá nějaký čas, že žiju ten den, co žiju. To, co přijde druhý den, mám napsáno v mobilu v kalendáři, anebo si na to náhodou v ten den vzpomenu. Rozhodně ale nejsem soustředěná na nějaké plány a myslím si, že takhle se má žít. Přesně v tom čase, ve kterém právě teď jsme," rozpovídala se Iva. 
A protože byla v dobrém rozmaru, pochlubila se rovněž svými soukromými plány, což obvykle nebývá jejím zvykem. "Janička Paulová mě namočila do jedné věci. Propojila mě s Českýmcentrem v Tel Avivu, takže pojedu někdy koncem srpna, i když mě varovala, že tam bude horko, asi na týden do Izraele s filmem Teroristka," svěřila se legenda českého stříbrného plátna. 
Pravdou ale je, že se tříapůlhodinové cesty letadlem ze začátku dost obávala a nebojí se to přiznat. "Já jsem provedla takovou zbabělost, že jsem řekla, že nikam nepojedu, ale za dva dny jsem to přehodnotila. Řekla jsem si: Jsi ještě mladá holka, a prostě se podívám do Jeruzaléma, což mi slíbili," uvedla Janžurová natěšeně. 
Nezbývá než doufat, že se herečce bude na Blízkém východě líbit stejně jako Veronice Stropnické, jež tam našla přechodný domov. A kdoví, třeba se tam dámy i potkají...

 

Celý článek zde.


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: