Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Japonské stopy v ČR / České stopy v Japonsku

30. 7. 2020 / Foto video

V roce 1920 navázalo Japonsko a tehdejší Československá republika diplomatické vztahy a na rok 2020 tak připadá sté výročí. Proto vznikl zvláštní projekt – fotografická soutěž, která je součástí oslav tohoto významného výročí.

V kulturním centru Velvyslanectví Japonska v České republice přijímají fotografie, jejichž tématem jsou Japonské stopy v Česku. 

Účastníci soutěže mají za úkol vyjádřit fotografií Japonsko, které je možné potkat nebo pocítit v Česku. Může se jednat nejen o umění, architekturu, jídlo a konkrétní předměty či lidi, ale i o umělecké ztvárnění abstraktních stop, které nejsou na první pohled patrné. Doufáme, že se pomocí příspěvků soutěžících, kteří takto zachytí česko-japonskou spolupráci, budeme moci ohlédnout za dosavadními vztahy a zamyslet nad těmi budoucími. Soutěž je určena i pro účastníky bez zkušeností s fotografováním a hodnotit se bude námět či originalita jednotlivých snímků.

Termín pro odeslání příspěvků: 31. října 2020 (sobota)

 

Podmínky pro zaslané fotografie

 Téma fotografie: Japonsko, které lze vidět nebo zažít v Česku.

Formát ISO 216 řada A (poměr stran 1: 2) v digitální podobě (formáty JPEG nebo PNG).

Lze zaslat koláž složenou z většího počtu fotografií.

Fotografie musí být dosud nezveřejněná či bez plánu na jiné zveřejnění.

V případě, že je na fotografii vyobrazena osoba, musí tato osoba (v případě nezletilých její zákonný zástupce) udělit autorovi svolení k použití této fotografie v soutěži.

Pokud chcete zaslat snímek na téma České stopy v Japonsku, řiďte se prosím podmínkami soutěže Českého centra v Tokiu.

Nezasílejte fotografie, které byly upraveny technikou digitální montáže (např. skládání z více vrstev či vymazání nechtěných prvků fotografie).

 

Způsob účasti v soutěži 

 Zašlete svou fotografii v digitální podobě o velikosti maximálně 3 MB (velikost delší strany zhruba 2000 px) e-mailem na adresu Japonského informačního a kulturního centra jicc@ph.mofa.go.jp.

Do textu e-mailu napište své celé jméno, titulek fotografie a krátký komentář (v japonštině do 50 znaků, v češtině do 200 znaků).

Vybrané fotografie budou pro účely výstavy vytištěny ve formátu velikosti nejméně A2, proto si prosím pro tento účel uložte originál fotografie ve vysokém rozlišení.

Posuzovaná kritéria: obsah fotografie, expresivita snímku (bez ohledu na to, zda je autor amatér, či profesionál) a originalita. Více na webové stránce https://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/100/?menu=7.

České centrum Tokio přijímá fotografie na téma České stopy v Japonsku. 


Tento projekt mapuje stopy, které Češi a česká kultura zanechali v Japonsku. Může se jednat o zachycení konkrétních objektů, jako je umění, architektura, jídlo či lidé, ale zadání lze chápat i abstraktně a soutěžící se tak mohou zaměřit na stopy, které nejsou na první pohled zřejmé a k jejich odhalení je potřeba notná dávka umu či kreativity.

Do projektu se může zapojit kdokoliv bez ohledu na národnost, věk či zkušenosti s fotografií. Projekt cílí na širokou veřejnost, to znamená, že fotografie nemusí být nutně umělecké, důležité je splnění tématu – zachycení českých stop v Japonsku. Cení se také originalita a vtip.

Podmínky pro zasílání fotografií jsou obdobné jako v předchozím případě a je možné si je včetně přihlášky ve formátu PDF stáhnout na stránkách Českého centra v Tokiu http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/nase-stopy-fotograficka-soutez-a-vystava/.Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: