Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Natalie Dufková na Fashionclash v Maastrichtu

1.11. 2019 / Designcabinet

Nizozemský Maastricht již pojedenácté ožívá módou. Od 1. do 3. listopadu 2019 se koná širokou veřejností i profesionály ceněný Fashionclash.

Události se zúčastní více než 100 mladých designérů z Evropy, Asie, Ameriky.  Díky dlouholeté festivalové spolupráci s Českým centrem Rotterdam se zde představí Natalie Dufková z České republiky. Nizozemské publikum zaujme kolekcí inspirovanou Japonskem. Novinky letošního roku se nesou  ve znamení dekadence. K tomu nahrává i fakt, že organizátoři přehlídky pro letošek ustupují od vyhlášení jednoho zastřešujícího tématu.

V letošním roce bude v Maastrichtu přes 100 návrhářů a profesionálů z celého světa, nechybí zástupci z Německa, Itálie, Španělska, Jižní Koreje, Kolumbie, Tchaj-wanu, Brazílie, Austrálie – a Česka. Program se skládá ze dvou hlavních částí: The Route (trasa) a The Show (přehlídka).
The Route návštěvníky naviguje po výstavách, přednáškách, divadelních a tanečních vystoupeních  a debatách po celém Maastrichtu. Oproti předchozím ročníkům se organizátoři rozhodli rozvolnit platformu a nevyhlašují žádné zastřešující téma. Milou van Rossum, renomovaná nizozemská módní novinářka, festival označila za jeden z nejlepších a nejlépe organizovaných módních festivalů v Nizozemsku.  Od roku 2017 festival uděluje ‘Fashion Makes Sense Award’ (FMSA) pro mladé návrháře.

V programové části The Show mohou milovníci módy navštívit 1. a 2. listopadu módní přehlídky, které vyvrcholí kolekcí Natalie Dufkové. Proběhnou v prostorách bývalé továrny na keramickou dlažbu. Na neděli 3. listopadu je pro designéry, novináře a další experty a profesionály připraven odborný program, který dá příležitost k setkáním a diskusím nad současnými tématy a trendy.

Natalie Dufková je studentkou posledního ročníku magisterského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením prof. Liběny Rochové. 
V září 2019 prezentovala svou první velkou kolekci jako samostatný designer na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a stejnou kolekci nyní předvede v samostatné přehlídce na v Maastrichtu.

Hlavním zdrojem inspirace nové kolekce SS2020 je pro návrhářku její čtyřměsíční pobyt v Tokiu. Návrhy odráží paradoxy běžného života v japonské metropoli, konkrétně rušné části Šibuja. Pod názvem Disconnected Interfaces se skrývá zážitek mnoha protikladů, například spojení exprese a anonymity, výstřednosti a utajení.  To vše se zhmotňuje ve specifickém stylu kolekce, která pocitově evokuje krásu deštivé čtvrti v záři neonových světel.  V dámské kolekci Natalie Dufkové převládají netradiční a výrazné materiály i práce s nápadnými až excentrickými tvary. Snoubí se tu prvky japonského streetwearu i specifické elegance. V kolekci dominují atypické, ale zároveň funkční sportovní bundy, jejichž hlavním materiálem je tzv. padákovina. Tkaninu dodala a celou kolekci podpořila firma TEXTIL Kubíček, s.r.o.

 

 

Celý článek k dispozici zde.

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: