Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Studentka z UMPRUM se chystá dobýt Maastricht padákovinou

29.10. 2019 / Lidovky.cz / Relax

Ani jedenáctý ročník populárního festivalu módního designu Fashionclash v Maastrichtu, který se koná od 1. do 3. listopadu, se neobejde bez české účasti. Tentokrát se zde představuje Natalie Dufková z atelieru Liběny Rochové na UMPRUM. Uvádí kolekci s názvem Disconnected Interface inspirovanou svým čtyřměsíčním pobytem v Tokiu.

Za posledních deset let si festival vybudoval pevné místo v kalendáři módních festivalů a přehlídek. Z původně studentské akce se stala renomovaná událost, která doposud představila vce než 150 sólových přehlídek, 15 multižánrových výstav, 30 představení kombinujících tanec, divadlo, film a fotografii , ale také 27 mezinárodních programů ve více než 10 zemích.

letošním roce bude v Maastrichtu přes 100 návrhářů a profesionálů z celého světa, např. z Německa, Itálie, Španělska, Jižní Koreje, Kolumbie, Tchaj-wanu, Brazílie, Austrálie a také z Česka. Účast českých designérů na festivalu Fashionclash se stává již samozřejmostí i díky podpoře Českého centra Rotterdam. Poprvé se na světové scéně v Maastrichtu představili mladí čeští návrháři za podpory Českého centra v roce 2014.

„Podpora mladých designérů z České republiky na Fashioncash se v posledních letech stala jedním z pilířů naší činnosti. Je to velká výzva. Mám radost, že umožňujeme návrhářům prezentovat své nápady a vést dialog se zahraničními kolegy. Česká móda se zde rozhodně neztratí, neboť Nizozemci si cení originality a kvality práce s materiálem,“ říká Hana Schenková z Českého centra v Nizozemsku. 

Své práce zde v minulosti s velkým úspěchem představily například Hana Frišonsová, Petra Ptáčková, Jana Mikešová, Linda Zabílková, Sofya Samareva a Nastassia Aleinikava. Michaela Čapková zde v minulých dvou ročnících oslnila pláštěnkami a kanafasem. Letošní zástupkyně české módy Natálie Dufková chce zaujmout modely inspirovanými Japonskem a přináší další netradiční materiál, padákovinu.

 

Celý článek najdete zde.

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: