Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O NÁS V MÉDIÍCH

Výstava v centru Paříže představí historii relikviáře svatého Maura

15. 9. 2020 / vary.rozhlas.cz

Uprostřed Paříže začala vznikat unikátní výstava, která o víkendu představí jeden z největších pokladů naší země – relikviář svatého Maura. Expozice se bude nacházet v budově Českého centra v Bonapartově ulici.

Bečov nad Teplou si letos připomíná 35 let od nalezení relikviáře svatého Maura v hradní kapli. Hlavní vzpomínkový program se odehraje listopadu. V historické části Paříže si ale lidé vzácný poklad připomenou už tento týden. V Janáčkově sále pařížského českého centra totiž vzniká nová výstava, tematicky věnovaná známému relikviáři.

Na výstavě v centru Paříže bude k dispozici kopie známého relikviáře a další předměty a dokumenty související s jeho někdejším nálezem v kapli bečovského zámku. Výstava se později představí i v Belgii. Akce je součástí mezinárodního výstavního projektu Devět století společné historie v rámci Dnů evropského dědictví.

„Dny kulturního dědictví mají v Paříži tradičně velkou publicitu, v loňském roce prošlo během dvou dnů našimi dveřmi přes tisíc návštěvníků. Letos je zastřešujícím tématem vzdělávání. Neumím si v této souvislosti pro prezentaci České republiky ve Francii představit lepší propojení než silný příběh relikviáře sv. Maura a úzkou spolupráci s Národním památkovým ústavem,“ uvedl ředitel Českého centra v Paříži Jiří Hnilica.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: