Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Osobnosti pro Česká centra

Přinášíme vám rozhovory se zajímavými osobnostmi projektů Českých center.

 

Julien Annart: Česká počítačová hra mě vrátila do dětství (14.1. 2020)

Mafiánská přestřelka, skřítci v korunách stromů a odbojáři, kteří chtějí zneškodnit nacisty. Všechny tyhle příběhy jsou z dílny českých programátorů počítačových her a mají miliony fanoušků po celém světě. Koncem listopadu se v belgickém Charleroi konal festival MEET & BUILD, kde se prezentovali autoři z Česka. „Můžeme se od vás inspirovat nejen v herním průmyslu, ale také v propagaci kultury“ říká Julien Annart, organizátor akce.

 

Daria Kashcheeva: Díky češtině jsem našla nový směr (5.11. 2019)

Filmařka z Tadžikistánu Daria Kashcheeva nikdy nechodila na kurzy kreslení, ani se neučila, jak pracovat s loutkami. A přesto se dostala na FAMU a v polovině října vyhrála studentského Oscara. Její film Dcera zaujal diváky po celém světě, protože velmi dobře ukazuje pohled dítěte na svět dospělých.

 

Hana Skládalová: Česko v Baumanově parku (12.9.2019)

Rozhovor o Festivalu České republiky s Hanou Skládalovou, ředitelkou Českého centra Moskva. Závěrečný srpnový víkend v moskevském Baumanově parku proběhl ve znamení gurmánských specialit i české muziky. 24. a 25. srpna 2019 se zde uskutečnil rozsáhlý Festival České republiky, který přiblížil obyvatelům ruské metropole naši kulturu. Festival se uskutečnil za podpory Velvyslanectví ČR v Moskvě, Českého centra Moskva a CzechTourism Moskva. Záštitu poskytl prezident Miloš Zeman. O významu akce dále hovoří také čísla: během jediného víkendu se sem přišlo podívat 55 000 návštěvníků. V dnešním vydání přinášíme rozhovor s Hanou Skládalovou, ředitelkou Českého centra Moskva.


DOPORUČUJEME: