Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Mezinárodní den vzpomínky na oběti holocaustu v Tel Avivu

České centrum Tel Aviv, 26. ledna 2012

U příležitosti Mezinárodního dne vzpomínky na oběti holokaustu proběhne speciální projekce filmu Nickyho rodina, která se uskuteční v pátek, 27. 1. 2012 v Tel Aviv Cinematheque a v neděli 29.1.2012 v Haifa Cinematheque za osobní účasti režiséra filmu Mateje Mináče. Uvedení filmu při této významné příležitosti zprostředkovalo České centrum Tel Aviv.

Film Nickyho rodina byl v červenci 2011 s velkým úspěchem představen izraelskému publiku na 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Jeruzalémě, kde získal ocenění Fóra pro zachování audio-vizuální paměti.

Na základě velkého ohlasu a přání nejen odborné veřejnosti se po dohodě s vedením místní cinematheky Českému centru Tel Aviv podařilo prosadit projekci filmu Nickyho rodina i při této významné vzpomínkové akci. Budou přítomni i někteří z Wintonových dětí a jejich rodiny, které žijí v Izraeli. Režisér Matej Mináč natočil nový celovečerní dokumentární film s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina. Film o Nicholasi Wintonovi a jeho pozitivním poselství, které se šíří světem, přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených "Wintonových dětí".

V sobotu, 28. 1. 2012 bude v Tel Aviv Cinematheque mimořádně promítnut též film Lidice režiséra Petra Nikolaeva, který v Izraeli zaznamenal velký ohlas během letní přehlídky českých filmů pořádané každoročně Českým centrem v Tel Avivu.

Projekce proběhnou ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR a Velvyslanectvím SR v Tel Avivu.

Více informací: www.czechcentres.cz/telaviv; www.czechcentres.cz

ČESKÁ CENTRA
________________________________________________________________________
Posláním Českých center je posilovat dobré jméno České republiky ve světě a prosazovat českou kulturní scénu na mezinárodním poli ve všech jejich odvětvích - výtvarné umění, architektura, design, móda, scénická umění, film, hudba, literatura. Síť představuje 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech. Jsou příspěvkovou organizací MZV ČR zřízenou pro propagaci ČR ve světě.

Česká centra pořádají filmové projekce českých hraných i dokumentárních filmů a diskusí  s tvůrci.
Organizují vlastní putovní přehlídky českého filmu v zahraničí v prestižních filmových zahraničních institucích. Podporují účast filmového průmyslu na mezinárodních filmových festivalech.

    
Kontakty pro další informace:
ČESKÁ CENTRA – ústředí, oddělení komunikace,  komunikace@czech.cz    

Ivana Síglerová – koordinátorka PR
T: +420 234 668 251
GSM: +420 725 890 029

České centrum Tel Aviv
Pavla Schimmerling
T: +972-3-691 1216, 1218
GSM: +972 54 598 87 64
E: schimmerling@czech.cz

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: