Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Poprvé čeští designéři na Stockholm Design Week. Studio Koncern se představí v rámci International Pecha Kucha Night v Berns Salonger.

České centrum Stockholm, 7. února 2012

České centrum Stockholm uvede v rámci  International Pecha Kucha Night, která je součástí Stockholm Design Week, práci Studia KONCERN. Jiří Přibyl ze Studia KONCERN představí dosavadní tvorbu na poli produktového designu 7. února 2012 v Berns Salonger.

Marcela Straková, České centrum Stockholm: „Je to první letošní akce Českého centra a zároven  je to poprvé, co se podařilo zařadit na Stockholm Design Week i české designerské studio. Design je právě jednou z oblastí, která v tomto roce bude v našem programu rezonovat i ve druhé polovině roku, kdy bude České centrum Stockholm koordinovat národní zastoupení na Design Week v Helsinkách.

Studio Koncern Design vzniklo v roce 2000 a jeho základ tvoří dvojice designérů Jiří Přibyl a Martin Imrich. Ve svém portfolio má toto studio převážně design průmyslových výrobků pro mezinárodní společnosti i české výrobce. Jedná se o první prezentaci ve Skandinávii.

Partneři akce: Svensk Form
Mediálními partnery akce: severskelisty.cz a designcabinet.cz

Více informací
www.czechcentres.cz/stockholm
www.czechcentres.cz; www.koncern.cz

 

World Design Week 2012 v Helsinkách
České centrum Stockholm připravuje také prezentaci současného mladého českého průmyslového a produktového designu v rámci World Design Week 2012 v září 2012. Projekt se uskuteční v Helsinkách, které se staly pro rok 2012 Světovým městem designu (WDC). Posledním v řadě bylo město Seoul. V roce 2014 bude světovým městem designu Kapské město.


Výběr z aktuální  programové nabídky Českých center v oblasti designu v  roce 2012

Nový (z)boží 2011
České centrum Bratislava hostí od 15. 2. do 15. 3. 2012 výstavu Nový (Z)boží 11!, která představuje exponáty oceněné Národní cenou za studentský design. Tato soutěž, která letos slaví již dvacáté narozeniny, je nejstarší českou a jedinou ryze odbornou soutěží mladých designérů, která nemá obdobu v Evropě ani jinde ve světě. Česká centra jsou partnerem soutěže, kterou organizuje Design Cabinet CZ. Vítězi soutěže Česká centra zajistí rezidenční stáž. Prostřednictvím sítě Českých center ve světě byla výstava Nový (z)boží! představena nejen v Praze, ale i Stockholmu, Moskvě, Bratislavě, Mnichově, Rotterdamu, New Yorku, Bukurešti, Sofii a Vídňi.

4D - současný šperk  (14. 3. - 13. 4. 2012)
Již od roku 2010 pořádá České centrum Mnichov v rámci  mezinárodního Týdne šperku v Mnichově výstavy současného českého šperku. V minulých letech to byla například práce Pavla Opočenského, Růženy Grebeníčkové či Petra Dvořáka. Letos se od 14. března představí čtyři absolventky ateliéru Evy Eisler na pražské UMPRUM, Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Řezáčová a Lucie Houdková. Kurátoři Petra Matějovičová a Jiří Šibor výstavu nazvali "4D - současný šperk". Stejně jako v minulých letech je i letos možné počítat s vysokou návštěvností a odezvou u publika - studentů, odborníků a sběratelů z celého světa. Výstava konaná v Českém centrum Mnichov  potrvá do 13. 4. 2012.


ČESKÁ CENTRA
Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech. Jsou organizací MZV zřízenou pro prezentaci země v zahraničí.

Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.

České centrum Stockholm působí ve Švédsku od roku 1997.

Kontakty pro další informace
ČESKÁ CENTRA – ústředí, oddělení komunikacekomunikace@czech.cz    
Ivana Síglerová – koordinátorka PR
T: + 420 234 668 251
GSM: + 420 725 890 029


České centrum Stockholm
Marcela Straková
T: +46 739 867 954
IP: +420 234 668 570
E: strakova@czech.cz

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: