Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Marta Töpferová & Tomáš Liška provedou britské posluchače Milokrajem

Česká centra, 5. dubna 2013

Světově uznávaná představitelka world music Marta Topferová a kontrabasista Tomáš Liška vystoupí ve Velké Británii s novým albem Milokraj. Právě jazzem odchovaní Britové budou prvním zahraničním publikem, na kterém si Topferová s Liškou ověří působivost svých autorských skladeb inspirovaných českou a moravskou lidovou hudbou, jazzem a současnými hudebními vlivy.

Koncert Marty Topferové a Tomáše Lišky navazuje na úspěšnou koncertní sérii českého jazzu z roku 2012 organizovanou Českým centrem Londýn s názvem Made in Prague; Nový český jazz. Vystoupení zároveň zahájí jejich mezinárodní koncertní turné. Spolu s Martou Topferovou a Tomášem Liškou se představí i kytarista David Dorůžka, moldavský hráč na cimbál Marcel Comendant a slovenský houslista Stano Palůch. Hudebníci uvedou skladby z nového alba s poetickým názvem Milokraj, jehož křest proběhne 12. dubna 2013 v Jazz Dock v Praze.

Inspirací pro vznik nových skladeb byla moravská a česká lidová hudba. Patrné jsou však i vlivy ze světa soudobé hudby, jazzu a world music. 


Marta Topferová
Marta Topferová, podle BBC "přední představitelka dnešního hnutí nueva canción (nových písní)," skladatelka, textařka a zpěvačka českého původu, žije a působí v New Yorku. Je typická svým hlubokým hlasem a poetickými písněmi v češtině, angličtině a španělštině.

Tomáš Liška
Tomáš Liška je vítězem mezinárodní jazzové soutěže v Getxo. V současné době dokončuje magisterské studium na berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin pod vedením amerických lektorů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Jeho album Invisible World z roku 2009 bylo vybráno Českou jazzovou společností jako druhé nejlepší album roku.

www.czechcentre.org.ukwww.milokraj.com

Tisková zpráva ke stažení:

Česká centra v oblasti hudby:  

  • Podporují účast českých hudebníků na mezinárodních festivalech.
  • Podílejí se na organizaci koncertů a turné v zahraničí.
  • Propojují filmové akce s živou hudbou.
  • Propagují hudební vystoupení v časopisech a zahraničních médiích.
  • Informují o svých aktivitách prostřednictvím webových stránek, e-newsletterů nebo sociálních sítí. 


Kontakty pro novináře:
Česká centra - ústředí
Petra Jungwirthová, odd. komunikace
M: +420 725 890 030
E: komunikace@czech.cz

České centrum Londýn

Renata Clarková
M: + 420 234 668 318
E: clarkova@czechcentre.org.uk 
www.czechcentre.org.uk


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: