Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Jiří Stivín na milánském festivalu NOTTURNI IN VILLA

Česká centra, 9. července 2013

Od 10. do 20. července 2013 se v milánském Castello Sforzesco uskuteční dvacáté výročí letního hudebního festivalu „Notturni in Villa“. Při této příležitosti  se do Milána sjíždějí hudebníci různých národností a společně odehrají koncerty v sestavách vytvořených ad hoc pro tento festival. Právě proto dostal dvacátý ročník festivalu název „Nice to meet you“. České centrum Milán se zasadilo o účast českého hudebního Jiřího Stivína.

Českou republiku bude na festivalu „Notturni in Villa” reprezentovat přední představitel české jazzové hudební scény – flétnista, saxofonista a skladatel Jiří Stivín. Hudební projev Jiřího Stivína charakterizuje nespoutanost, improvizace, přecházení mezi jednotlivými hudebními styly od jazzu až po klasickou hudbu. Ovládá hru na všechny druhy příčných i zobcových fléten, ale také na saxofon či klarinet. Tentokrát bude koncertovat společně s italským jazzovým a folkovým hudebníkem Luciano Biondinim, který ho bude doprovázet na akordeon.

Na realizaci festivalu přispívá kulturní sektor obce Miláno a sponzoruje ji společnost Edison. Kromě toho je festival podporován evropskými kulturními instituty, které jsou členy EUNIC (sdružení Kulturních institutů států Evropské unie). Goethe-Institut Mailand, Generální konzulát Polské republiky, Maďarský Generální konzulát, České centrum Milán a nadace Pro Helvetia.

Tisková zpráva ke stažení zde:
Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: