Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Czech Jazz Nights" v Jazz Station v Bruselu

Česká centra, 9. dubna 2013

Třetí dubnový týden v Bruselu proběhne ve znamení českého jazzu! Na pozvání Českého centra Brusel a klubu Jazz Station sem zavítají tři české jazzové kapely, které se mohou pochlubit špičkovými jmény. Ve čtvrtek 18. dubna od 20:30 hodin vystoupí v Jazz Station Ondřej Štveráček quartet, v pátek 19. dubna se posluchačům představí Jaromír Honzák quartet a série bude zakončena koncertem tria Davida Dorůžky v sobotu 20. dubna od 18:00 hodin.

Saxofonista Ondřej Štveráček patří už celé desetiletí k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma, Matuš Jakabčic Bigbandu, East West European Jazz Orchestra, pravidelně spolupracuje s Radovanem Tariškou, Ryanem Carniauxem a dalšími výraznými hráči. Jeho quartet zahraje v Bruselu ve složení: Ondřej Štveráček - tenor saxofon, Tomáš Baroš – kontrabas, Marián Ševčík - bicí nástroje a Stanislav Mácha – klavír.

Jazzový kontrabasista Jaromír Honzák začínal ve skupině Naima, účinkoval s Karlem Velebným, Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým nebo Vojtěchem Eckertem. Během let doprovázel řadu zahraničních sólistů (Bill Hardman, Phil Wilson, Giovanni Basso, Amina Claudine Myers, Art Farmer, Victor Lewis atd.) V roce 1989 získal roční stipendium na Berklee College of Music. Po návratu z USA se zaměřil na vlastní projekty. Dosud pod svým jménem natočil pět desek, těmto albům i jednotlivým skladbám se dostalo různých domácích i zahraničních ocenění. Honzák účinkuje s drum'n bassovou skupinou Sato San-To, je členem skupiny bratří Ebenů a vede souběžně dvě vlastní kapely. Do Bruselu přijede s bubeníkem Romanem Víchou, pianistou Vítem Křišťanem a kytaristou Davidem Dorůžkou.

David Dorůžka vystoupí v Bruselu i se svým triem, které je jednou z jeho hlavních koncertních aktivit. Tento jazzový kytarista se pohybuje na české hudební scéně profesionálně od roku 1994 a za sebou má vedle koncertů také dlouhodobé pobyty v New Yorku a Paříži. V minulých sezónách byl Dorůžka zaneprázdněn koncertními cestami ve Velké Británii, Francii, Belgii, Německu, Polsku a Švédsku. Vedle vystupování s Agou Zaryan, kapelou Inner Spaces nebo sborem Tiburtina Ensemble, se stihl podílet na nahrávání s hudebníky jako Marta Topferová, Iva Bittová, Marcin Wasilewski, Arild Andersen nebo Bill McHenry.

České centrum Brusel se pravidelně zaměřuje na prezentaci široké škály české hudební scény. Jazzová setkání do této nabídky neodmyslitelně patří. Bruselský Jazz Station je jedním ze tří nejvýznamnějších jazzových klubů. V tomto bývalém vlakovém nádraží byl vybudován moderní klub, kde vystupují přední belgičtí a zahraniční umělci. „Česká jazzová scéna je plná neotřelých projektů a my jsme rádi, že můžeme několik z nich představit ve skvělém klubu Jazz Station a přinést na belgickou scénu nový vítr“, dodává ředitelka Českého centra v Bruselu Kristina Prunerová.

Tisková zpráva ke stažení:www.czechcentres.cz


ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

Česká centra v oblasti hudby:

  • Podporují účast českých hudebníků na hudebních festivalech nebo v rámci otevřených, venkovních produkcí.
  • Pomáhájí s organizací koncertů v místech jejich působení.
  • Propojují filmové akce s živou hudbou.
  • Propagují hudební vystoupení v zahraničních médiích, prostřednictvím webových stránek, e-newsletterů nebo sociálních sítí. 


Kontakty pro novináře:
Česká centra - ústředí
Petra Jungwirthová, odd. komunikace
M: +420 725 890 030
E: jungwirthova@czech.cz

České centrum Brusel
Kristina Prunerová, ředitelka ČC Brusel
M: + 420 234 668 314
E: prunerova@czech.cz


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: