Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Ivan Komárek: Maratonci

České centrum Milán, 3. prosince 2012

Malíř Ivan Komárek vystavuje v Českém centru Milán pod názvem Maratónci kolekci šestnácti figur z papírového sendviče. Inspiroval se přímo při pobytu v řecké Olympii, místě, které oslavovalo krásu těla i ducha. Vytvořil sochy, které jsou nejen poctou olympijské tradici, ale zároveň odkazují i na téma, jímž se ve své umělecké tvorbě zabývá – je jím zobrazení lidského těla. Výstava bude přístupná veřejnosti do 4. prosince 2012 do 4. ledna 2013.

 Vernisáž: 4. prosince v 19:00 hodin v prostorách Českého centra, Via Morgagni 20 Miláno.

 Václav Šedý, ředitel Českého centra  Milán:
“Před budovou Českého centra Miláně je od sedmsátých let umístěna bronzová socha jednoho z předních českých sochařů Zdeňka Němečka, který se věnoval tématu sportu.Výstava českého výtvarníka Ivana Komárka navazuje novým a netradičním způsobem na tradici českého sochařství, které se v minulých desetiletích tomuto tématu věnovalo. Papír se zde stává sochařskou hmotou a je spojením s ostatní vystavenou tvorbou Ivana Komárka.”

 Maratónce již v září a říjnu letošního roku s úspěchem vystavila pražská Národní galerie. Výstava vedle maratonců dále zahrnuje 72 kreseb, které vypovídají o šíři témat v Komárkově tvorbě i o jeho výtvarné bravuře. Kolekci doplňují drobné objekty z neobvyklých materiálů - polystyrénu, plexiskla a obalové papíroviny.  

 

Tisková zpráva ke stažení zde:

 

Více informací:

http://milano.czechcentres.cz 

 

 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 21 zahraničních metropolí 3 kontinentů.

Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích kreativních průmyslů, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.

 

Kontakty:

ČESKÁ CENTRA – ústředí, Praha
Václavské nám. 49
oddělení komunikace
komunikace@czech.cz


Ivana Síglerová  – koordinátorka PR
T: +420 234 668 251
GSM: +420 725 890 029

 

Petra Jungwirthová – koordinátorka PR
T: +420 234 668 237
M:+420 725 890  030

 

České centrum Milán
Václav Šedý, ředitel
IP: +420 234 668 531


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: