Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

DESIGN POP UP SHOP v Berlíně představí české designéry

Česká centra, 11. prosince 2013

České centrum Berlín prezentuje české návrháře na výstavě českého designu Design Pop Up Shop Berlin. Sběratelé i milovníci umění zde mohou nalézt tipy na originální dárky. Prodejní výstava českých produktů Design Pop Up Shop Berlin je pro veřejnost otevřena od 12. 12. – 14. 12. 2013. Originální díla zde představí čeští designéři.

Další ročník úspěšné prezentace navazuje na filozofii loňské předvánoční přehlídky. Letošní výběr se soustředil na mladé designéry, kteří pracují na vysoké úrovni v malých sériích a kteří doposud nejsou zastoupeni na německém trhu. Ambicí Design Pop Up Shopu Berlin je kromě zodpovědného přiblížení českého nového designu německé veřejnosti zejména komplexní propagace tvorby mladých autorů. Výstavní a prodejní exponáty z nabídky pražské Galerie Harddecore vybírala tříčlenná porota: Claudia Simone Hoff (novinářka se specializací design), Peter Wouda (VW Design Center Potsdam) a Monika Štěpánová (ředitelka Českého centra Berlín).

Berlínskému publiku se představují uznávaní zástupci české designérské alternativní scény: Zuzana Kynčlová (sklo, šperk), LLEV (sklo, porcelán), Lubica Kulomberová (šperk), Martin Žampach (porcelán), Markéta Richterová (šperk), Karla Olšáková (šperk), Lucie Houdková (šperk), Hana Vinklárková (porcelán), Miloš Němec (porcelán), Chi-chi  (móda) a Voala (sešity, papír). Soudobý grafický design zastupuje výběr prodejních kusů, který na podzim 2013 doplňoval berlínskou přehlídku ilustrací a „independent publishing“ OFFPRINT.

V sekci Inspirace vsadila porota na produkty významného českého designéra Daniela Piršče. Zastoupena je také kolekce užitkového křišťálu sklárny Bomma, pro kterou navrhují nápojové sklo přední čeští i zahraniční autoři, a dále také tradiční výrobce borosilikátového skla Kavalier a.s.

DESIGN O PÁTÉ
12. 12. 2013
od 16. – 18. hodin proběhne
v galeriI TZB neformální networkingové setkání určené berlínským milovníkům designu.

Otevírací doba a místo konání:
čtvrtek 12. 12.: 14:00 – 20:00, pátek 13. 12.: 14:00 – 20:00, sobota 14. 12.: 11:00 – 16:00
Galerie TZB, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

 

VÍCE INFORMACÍ:

Tisková zpráva ke stažení zde:

Medailonky designérů ke stažení zde:

Vice na: České centrum Berlín

 

Kontakt pro novináře: 

Česká centra
Petra Jungwirthová

tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030    
EM: jungwirthova@czech.cz                                               

 

České centrum Berlín
Monika Štěpánová, ředitelka
T: +49 030 206 09 89 08
E: stepanova@czech.cz

 


ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

Česká centra pro český design a módu

  • podporují účast českého zastoupení na významných mezinárodních přehlídkách, veletrzích a  realizujeme doprovodné programy s designéry
  • jsou partnery významných českých designových soutěží (Nový zboží, CzechGrand Design, Bienále Brno), vítězům cen zajištujeme zahraniční rezidenční stáže
  • organizují výstavy, módní přehlídky, workshopy a další akce pro prezentaci českého designu ve světě.

Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: