Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

MODE.CZ putuje do Ruska

Česká centra, 14. únor 2014

Mezinárodní den žen (8. 3. 2014) je slaven již více než sto let. Ačkoli zájem Čechů o tento březnový „osmý den“ v posledních letech klesl, v jiných zemích se nadále řadí k těm atraktivním. Aktuální je například v Rusku. České centrum Moskva připravilo při této příležitost dvoudenní festival věnovaný tématu „Žena“. Program zahrnuje promítání dokumentárního filmu Eriky Hníkové „Ženy pro měny“, besedy s atraktivními hosty i jedinečnou módní show MODE.CZ. Slavnostní zahájení se uskuteční 5. 3. 2014 v Knihovně mezinárodní literatury Rudomino.

Při příležitosti Mezinárodního dne žen pořádá České centrum Moskva dvoudenní festival „Ženy“, který bude slavnostně zahájen 5. 3. 2014 v prostorách Knihovny mezinárodní literatury Rudomino. Návštěvníci zhlédnou dokumentární film Eriky Hníkové „Ženy pro měny“. Připraveny jsou besedy s atraktivními hosty, kteří přiblíží „krásu a styl“ z pohledu své odbornosti. Mimořádný zájem bude především o přednášku plastického chirurga, šéfredaktora módního časopisu nebo stylisty. Největší událostí dvoudenního festivalu je tzv. „živé setkání s českou módou“. Na festivalu „Žena“ bude uvedena původní výstava, kterou připravilo České centrum Paříž a která od roku 2013 úspěšně putuje po Evropě. MODE.CZ se připravuje na svou ruskou premiéru.

MODE.CZ
Projekt propojující českou módní tvorbu a francouzskou mladou fotografii, vznikl v roce 2013 ve spolupráci Českého centra Paříž a sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii (ČSMPF). První zastávkou byla Paříž. Originály modelů českých návrhů zvučných jmen lákaly do proslulé pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés, již tradičního centra luxusních obchodů nejdůležitějších módních značek. Po úspěšné francouzské prezentaci se výstava na necelé tři týdny zastavila také v galerii Českého centra Praha v Rytířské ulici. Unikátní modely zde mohli návštěvníci spatřit od 6. do 25. září 2013. V březnu letošního roku se s umem a originalitou mladých českých tvůrců setkají znalci módy v Moskvě. Vybrané modely trojice módních návrhářek Kateřiny Geislerové, Markéty Kopecké a Miroslavy Talavaškové spojuje základní téma: „Lady in business“. Originály doplní šperky firmy Preciosa.

ŽENY PRO MĚNY
Snímek „Ženy pro měny“ patří mezi nejúspěšnější české dokumenty. Režisérka Erika Hníková v něm přibližuje portrét žen, které se nechávají ovlivňovat současnými trendy a marketingovými praktikami kosmetických firem a snaží se za každou cenu dosáhnout pomyslného „ideálu ženské krásy“. Přináší svědectví o naší společnosti. O lidech, kteří tento ideál vytvářejí, o penězích, které se v businessu okolo „krásy“ točí. Snímek od svého uvedení roku 2004 získal celou řadou ocenění.

ORGANIZÁTOŘI
České centrum Moskva
Velvyslanectví České republiky v Moskvě
Sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii (ČSMPF)

Spoluorganizátoři
Preciosa
Pivovar Bernard
České aerolinie
hotelová síť Ma Maison
Knihovna mezinárodní literatury Rudomno

ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

www.czechcentres.cz

Kontakty pro novináře
Česká centra – ústředí:
Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
E: jungwithova@czech.cz
T: + 420 725 890 030

České centrum Moskva:
Kateřina Bělská, ředitelka Českého centra Moskva
E: belska@czech.cz
IP: 234 668 513 

Tisková zpráva ke stažení:Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: